İSTEKLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMENİN SİHİRLİ FORMÜLÜ


Geçen hafta sonu bir Yarın’a Not paylaşmıştım; “Dua et, iste, inan, çalış, senin olsun” şeklinde idi. Ben bu notun istek ve hayallerimizi gerçekleştirmede “sihirli” bir etkisi olduğuna inanıyorum. Bugüne kadar elde ettiğim pek çok şeyi bu formüle uygun şekilde elde ettim, çevremdeki insanlarda da formülün işe yaradığını gözlemliyorum. Bu nedenle bugünkü yazımı bu konuda kaleme almaya karar verdim.

İçlerinizden bazılarının “ben bu formülü uyguluyorum ama isteklerim yine de gerçekleşmiyor” dediğini duyar gibiyim, 3-4 yıl öncesine kadar ben de öyle düşünüyordum bazı konularda, sonra detaylıca düşündüğümde formülün bazı kısımlarını uygulamadığımı fark ettim, eksik parçaları tamamlayınca isteklerim çok daha kolay ve hızlı gerçekleşmeye başladı.

Her birinin üzerinden teker teker geçelim, bunun öncesinde ise çok kısa bir hatırlatma yapayım, formülün bileşenleri arasında çarpı işareti olduğunu varsayın, yani herhangi bir tanesini yapmıyorsanız bunu sıfır olarak kabul edebiliriz, bu durumda sonucun sıfır çıkması yani isteğinizin gerçekleşmemesi sizi şaşırtmasın.

Dua etmek formülün ilk kısmını oluşturuyor. Amacım dini bir yazı yazmak değil, bu konuda benden çok daha bilgili binlerce insan var zaten. Allah ile aramızda kimse yok, istediğiniz dilde ve şekilde, istediğiniz yerde dua edebilirsiniz, benim dualarımın iki aşaması var, önce sahip olduğum şeyler için şükrediyorum sonrasında da olmasını istediğim şeyler için dua ediyorum.

Formülün ikinci kısmı ise istemek, bir çocuk olduğunuz dönemleri hatırlayın, ne kadar çok şey istiyordunuz değil mi, sonra bir gün vazgeçtiniz. Niye vazgeçtiniz? Birisi size çok fazla şey istemenin ayıp olduğunu mu söyledi? Biz bir şeyler istediğimizde başka birisinin bu konudaki hakkını almıyoruz, elimizdekilerle mutlu olmasını bilmek başka bir şey, daha fazlasını istiyor olmak başka bir şey. İnsanoğlunun gelişiminde hayal gücü kadar istemenin de önemi vardır. İstemekten çekinmeyin, daha çok isteyin.

Bir sonraki aşama ise inanmak. Ama şüphesizce gerçekleşeceğine inanmak. Şüphe varsa, korku var, hakim duygu korku ise isteklerimizi gerçekleştirmek her zaman daha zordur, çünkü odağımız ister istemez isteğimizin gerçekleşmeme durumuna kayar. Geçmişe dönüp şöyle hızlıca bir bakın, daha kolay ve hızlı gerçekleşen isteklerinizde mutlaka bir şüphesiz inanç durumu vardır.

Ve şimdi geldik son ama belki de en önemli aşamaya. Dua ettik, istedik ve inandık. Şimdi de gerçekleşeceğinden emin olarak çalışacağız. Fiziksel bir dünyada yaşıyoruz, eylem olmadan gerçekleşme olmaz. Çılgınca bir çabalamadan bahsetmiyorum, daha çok keyif alarak, yaratıcılığımızı kullanarak değer yaratmaktan bahsediyorum. Fark yaratmaya çalışın, değişik alternatifler üretin, emek harcayın ve karşılığını isteyin.

Benim inandığım gerçekleştirme formülü bu, elbette herkes için geçerli tek bir formül bulmak mümkün değil, ama ana hatları ile konuyu özetlediğimi düşünüyorum. Eğer istekleriniz gerçekleşmiyorsa bu maddeler üzerinde düşünün lütfen, belki herhangi bir tanesini atlıyor olabilirsiniz.

Hepinize isteklerinizin gerçekleşeceği güzel günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.