İSTEKLERİMİ NASIL DAHA HIZLI GERÇEKLEŞTİREBİLİRİM?


Dün yazmış olduğum “Korkuların hayatını yönetmesin” isimli yazımla ilgili olarak yöneltilen bir soruydu: “Korktuğumuz şeyler hızla gerçekleşiyor ancak isteklerimizin gerçekleşmesi bazen daha uzun zaman alabiliyor, bunun nedeni nedir?”. Elbette, kişiye özel bir konu, her kişi açısından farklı ele alınması daha etkili cevaplara ulaşmamızı sağlar. Diğer yandan; ben konuyu genel olarak ele alıp isteklerimizi daha hızlı nasıl gerçekleştirebiliriz başlığı altında düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Hayatını Seç isimli ilk kitabımda konuyu geniş kapsamlı olarak ele almıştım. Arzu edenler oradan daha fazla bilgiye ulaşabilir. Bir isteğimiz olduğunda, gerçekleşme hızını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi, dikkatimizin isteğimizin gerçekleşmesinde mi olduğu yoksa sıkça gerçekleşmeme ihtimalini mi düşündüğümüz.

Bir örnekle açıklayalım. Diyelim ki yalnızsınız ve bir arkadaşınız olmasını arzu ediyorsunuz, daha çok arkadaşınız olduğunda birlikte neler yapabileceğinizi ve nasıl güzel zaman geçireceğinizi mi düşünüyorsunuz yoksa arkadaşınız olmadığı için şikayet edip gelecekte de bu durum değişmezse neler yapacağınızı mı kuruyorsunuz kafanızda?

Bir isteğimiz olduğunda; daha akılcı olan, isteğimizin gerçekleşmesi durumunda neler yapacağımızı düşünmektir. İsteğimiz gerçekleşmeden isteğimiz gerçekleşmişçesine yaşayabilmek, şüphesizce inanmak diyoruz buna.

Diğer yandan; fiziksel bir dünyada yaşıyoruz, sadece düşünce gücü ile bir şeyi oldurmak zordur, inancımızla uygun eylem adımlarını da uygulamalıyız.

İstedim, inandığım şekilde eyleme geçtim, eğer hızlı gerçekleşme istiyorsam ihmal etmemem gereken iki konu daha var. Bir tanesi isteğime karşı bağımlılık yaratmamak, bunun için elimde mevcut olan şeylere içten gelen bir şekilde şükretmem önemli. Benim hayatım güzel, isteğim gerçekleşirse sadece daha güzel olacak şeklinde düşünüp buna inanabilmem önemli.

Son konu ise dua konusu, istedim, düşledim, elimden geleni yaptım, elimdekilere şükrediyorum, bir de dua edersem isteğimin hızlıca gerçekleşmesi için elimden geleni yapmış oluyorum. Bundan sonrası sabırla beklemektir. Toprağa tohum ektiğinizde hemen ürün alamazsınız, ürünün oluşması ve olgunlaşması sabır, emek ve inanç ister.

Meyveler olgunlaşınca dallar eğilir, sizin olan size gelir.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Ekim ayı kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 + three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.