İSTEKLERİM NEDEN HEMEN OLMUYOR?

İSTEKLERİM NEDEN HEMEN OLMUYOR?

En çok aldığım sorulardan bir tanesini yanıtlamak istiyorum, isteklerim neden çabuk gerçekleşmiyor? Elbette kişiye özel olarak incelenmesi gereken bir durum; ben sadece genel bazı tespitlerimi paylaşabilirim.

Her şeyden önce şunu anlamak gerekiyor; hayat dediğimiz şey çok büyük bir sistem ve bizler bunun çok küçük bir parçasıyız, dolayısı ile bilinçli zihnimizle bütün işleyişi kavrayabilmemiz çok zor, zaman denilen kavramı bile biz yarattık, Evrenin işleyişinde zaman algısı çok farklı olabilir.

Büyük bir yolcu gemisi düşünün, bu gemiyi kumanda ediyorsunuz, sağa doğru (sancak) gittiğinizi düşünelim ve herhangi bir nedenden dolayı sola dönmeye karar verdiniz, dümeni çevirdiniz, ilk başta eski yöne yani sağa doğru gitmeye devam edersiniz, sonra yavaşça çok yavaşça dönmeye başlar geminiz, işte hayatımızdaki yön değişiklikleri de buna benzer.

Bunun nedeni önceki yaratımlarınızın etkisinin belli bir süre daha devam edecek olmasıdır, bir gece yatarken bir karar alıp ertesi sabah uyandığınızda hayatınızın değişmesini beklemek çok gerçekçi değildir, biraz zaman alacaktır.

Hayatımızı belli ölçülerde düşüncelerimizle, bakış açılarımızla yönetiyoruz, yeni bir yön vermek demek bunları değiştirmek demektir ve değişimin biraz zaman alabileceğini kabul ederek başlarsanız daha rahat edersiniz.

En sık rastladığım şey kötü senaryoların zihinde çok fazla canlandırılması; bu gerçekliğinizi belli ölçülerde etkiliyor.

Gelin bugünden itibaren biraz da en iyi ihtimal senaryolarını canlandırın zihninizde, gerçekten yaşamak istediğiniz hayata odaklanın ve lütfen bunan en az üç dört hafta boyunca devam edin, işte o zaman bazı işaretlerle karşılaşacaksınız ve hayatınızın yönünün istediğiniz yöne doğru dönmeye başladığını fark edeceksiniz.

Hayat bazen en iyi ihtimallere oynama cesaretini gösterebilmektir.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar