İsteklerde Gerçekleşme Süresi ve Ölçek Problemi


Ben çok “şanslı” bir insanım, hayatta ne istersem olur. Belki çok temiz kalpliyim belki de çekim yasasını iyi kullanıyorum. Bunun çok fazla bir önemi yok. Etrafımdaki insanların da önemli bir bölümü isteklerini elde ediyorlar.

Ama, evet bu işin bir ama kısmı var ki onu ben de henüz %100 çözemedim.

İsteklerimin gerçekleşmesi bazen “uzun” zaman alabiliyor, bazen de miktar beni hayal kırıklığına uğratabiliyor.

Örnek verirsem konu daha rahat anlaşılacak sanırım. Geçen gece evde yemek yedikten sonra eşim Özge ile birlikte sahilde dolaşıyorduk, en sevdiğimiz restoranın yanından geçerken karnımız tok olmasına rağmen gözümüz servis edilen karideslere takıldı. Oturup bir porsiyon karides yiyelim yanında da bir içki içeriz diye düşündüysek de boş masa yoktu.

Yürümeye devam ettik ve 5 dakika sonra bir başka restoranda masa bulmuş şanslı tanıdıklarımıza rastladık, ısrarla bizi masaya davet ettiler, birer kadeh beyaz şarap ikram edip önceden sipariş vermiş oldukları karidesleri paylaştılar.

Sizin de mutlaka benzer hikayeleriniz vardır.

Ama bir de madalyonun öbür yüzü var, isteklerimizin önemli bir kısmı da çok daha uzun sürelerde gerçekleşiyor.

Ölçek konusu da bana hep ilginç gelmiştir, istediğim her şey mutlaka gerçekleşir ama bazen benim istediğim miktarda olmaz bu.

Kitabım 100bin satsın isterim, bin tane satılır, 20 tane danışanım olsun isterim, 10 tane olur, konuşmama 500 kişi gelsin isterim 50 kişi gelir, 5.000 TL’ye ihtiyacım olur, 2.500 TL gelir gibi.

Bir bilgim bir de tahminim var bu konuyla ilgili olarak sizinle paylaşmak istediğim.

Bildiğim şey şu; istekleri gerçekleştiren Tanrı/Evren -siz ne ad veriyorsanız- açısından bakıldığında büyük veya küçük istek diye bir şey söz konusu olamaz. Bir isteği büyük veya küçük yapan bizim ona yüklediğimiz büyük veya küçük anlamlardır.

Ne kadar çok anlam yüklersek o kadar fazla bağımlılık yaratabiliyoruz bazen istemeden. Ve bağımlılık bir tür direnç oluşturarak isteğin gerçekleşmesini zorlaştırır her zaman.

Çözümü ise, bir şeyi isterken eldeki mevcutlara şükretmeyi unutmamak, bunu kalpten gelen bir şekilde yapmak, her şey zaten çok güzel, isteğim olursa sadece biraz daha çok güzel olacak şeklinde düşünebilmek ve buna gerçekten inanmak.

Bir de tahminim var demiştim, onu da paylaşayım. Bir isteğinizin istediğiniz zamanda veya ölçekte gerçekleşmemesinin sizin hayrınıza bir nedeni olabilir.

Sizi isteğinize hazırlamak, sizi o potansiyele ulaştırmak.

Örnek vereyim, son bir yılda koçluk ve yazarlık konusunda kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. Eğer şu an sahip olduğum her şey bir yıl önce gerçekleşseydi belki altından kalkamayabilirdim.

Henüz gerçekleşmeyen istekleriniz varsa bahsettiğim konuları gözden geçirmeniz farklı bir bakış açısı edinmenizi sağlayabilir. En azından ben bunu ümit ederek bu yazıyı paylaştım.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nine + 17 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.