İSTEĞİNİZİN GERÇEKLEŞMESİ AN MESELESİ


Bildiğiniz gibi her ayın ilk yarısında ücretsiz koçluk ön görüşmeleri yapıyorum. Katılan kişilerin durumlarını dinledikten sonra koçluk teknik ve yöntemleri ile neler yapılabileceğine dair bir yol haritası sunuyorum, bazı katılımcılar çalışmalara hemen başlıyorlar bazıları ise daha sonra kendilerini daha hazır hissettiklerinde devam ediyorlar. Geçtiğimiz aylarda yaptığım görüşmelerden birisi aklımda özellikle yer etmişti, bu görüşmede konuştuklarımız üzerinden bugünkü yazımı kaleme aldım, umarım keyifle okursunuz.
Katılımcı hanımefendi, durumunu özetledikten sonra bu durumda ilaveten neler yapılabileceği sormuştu. Onu dikkatlice dinledim ve “yapılabilecek her şeyi yapmışsınız, bundan sonra sahip olduklarınıza şükretmek, olmasını istediğiniz şeyler için dua etmek ve isteğinizin gerçekleştiğini hayal etmekten başka yapabileceğiniz bir şey yok, isteğinizin gerçekleşmesi an meselesi “dedim. Sanırım biraz şaşırmıştı, daha teknik bir açıklama beklediğini sezinledim.
Kendi hayatımdan örnekler verince ikna oldu. Ben hayatımı bu şekilde yaşıyorum, bir isteğim olduğunda o konuda neler yapabileceğime dair bir liste hazırlayıp eyleme geçiyorum, sonrasında ise bol bol şükrediyorum, dua ediyorum ve hayal kuruyorum. Sonrasında sabırla beklemek dışında yapabilecek bir şey yok, isteğimin gerçekleşmesi an meselesi.
Bu hafta değerli hanımefendiden bir mesaj aldım, içeriği aşağıdaki gibiydi:
“Merhaba,
Hayatımın zor dönemlerinden birisiydi. Sizinle yaptığım görüşmede söylediğiniz bir şey hiç aklımdan çıkmadı sonrasında. Tabi pek çok şey vardı dikkatimi çeken ama bunu hep aklımda tutacağım sanırım. Bu isteğinizin olması sadece bir an meselesi demiştiniz. Bir an meselesi. Aslında gerçekten her an, bir şeylerin olabilmesi için bir fırsatmış. Şimdi hep bunu kendi kendime tekrarlıyorum en kötü hissettiğim zamanlarda bile sadece bir an meselesi deyip toparlıyorum. :))
İnsanlara dokunmak ve hayatlarında güzel etkiler bırakmaktan mutluluk duyduğunuzu düşünüyorum. Bu sebeple benim hayatıma dokunduğunuz bir saatte yarattığınız etkiyi bilmenizi ve mutlu olmanızı istedim. “
Hepimiz temelde isteklerimizin gerçekleşmesini diliyor ve daha mutlu olmak istiyoruz, eğer elinizden geleni yaptığınıza inanıyorsanız, bunun en kolay yöntemi daha fazla şükretmek, dua etmek ve hayal kurmak.
İsteklerimize ne kadar çok anlam yüklersek o kadar fazla bağımlılık yaratabiliyoruz bazen istemeden. Ve bağımlılık bir tür direnç oluşturarak isteğin gerçekleşmesini zorlaştırır her zaman.
Çözümü ise, bir şeyi isterken eldeki mevcutlara şükretmeyi unutmamak, bunu kalpten gelen bir şekilde yapmak, her şey zaten çok güzel, isteğim olursa sadece biraz daha çok güzel olacak şeklinde düşünebilmek ve buna gerçekten inanmak.
Bir isteğinizin istediğiniz zamanda veya ölçekte gerçekleşmemesinin sizin hayrınıza bir nedeni olabilir. Sizi isteğinize hazırlamak, sizi o potansiyele ulaştırmak.
Dualarınızda lütfen bunu unutmayın, her şeyin sizin için en hayırlı zamanda gerçekleşmesini dileyin.
Hayal kurmak ise geleceği planlamanın ilk aşamasıdır, her şey zihinde bir hayal ile başlar. Hayallerinizde istekleriniz gerçekleştiğinde bunun için şükrettiğiniz sahneler de yer alsın.
Henüz gerçekleşmeyen istekleriniz varsa bahsettiğim konuları gözden geçirmeniz farklı bir bakış açısı edinmenizi sağlayabilir. En azından ben bunu ümit ederek bu yazıyı paylaştım.
Sevgi ile kalın.
P.S.: Mart ayı ücretsiz koçluk ön görüşmeleri için [email protected] adresine mail atarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twenty + eleven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.