İSTEDİĞİN ŞEYLER KONUSUNDA ISRARCI, SABIRLI VE İNANÇLI OL

İSTEDİĞİN ŞEYLER KONUSUNDA ISRARCI, SABIRLI VE İNANÇLI OL

Kişisel gelişim anlamında en çok ele alınan konulardan bir tanesi şüphesiz isteklerimizi ne şekilde gerçekleştirebileceğimizdir. Kişiye özel çözümler üretmek elbette daha doğrudur. Diğer yandan herkes için geçerli olabilecek bazı genel formüller de olabilir belki. Geçen akşam yayınlamış olduğum Yarına Not buna benzer bir fikirden üretilmişti; istediğin şeyler konusunda ısrarcı, sabırlı ve inançlı ol.

Israrcı olmak zaman zaman yanlış anlaşılabilen bir kavram. Olmayacak bir şeyin peşinden koşmak değil elbette ama çok erken de vazgeçmemek gerekiyor. Bu ikisi arasındaki farkı anlamak ve dengeyi kurabilmek önemli pek çok diğer konuda olduğu gibi.

Henüz gerçekleşmemiş bir isteğiniz varsa hangi yöntemleri henüz denememiş olduğunuzu bir gözden geçirmenizi öneririm. Israrcı olmak aynı yöntemde ısrar etmek değil bazen de denenmemiş olanları denemektir.

Eğer ben her şeyi denedim zaten diyorsanız o zaman da biraz sabırlı olmanızı öneririm. Bazı isteklerin gerçekleşmesi siz doğru adımları atmış olsanız dahi tahmin ettiğinizden daha fazla zaman alabilir. Her zaman öyle olmak zorunda değil elbette, ama bazen süre uzayabilir.

Sabırsızlık huzursuzluğu getirir, huzursuzluk ise mutsuzluğa yol açar. Geçmişte de mutlaka sabırsız davrandığınız ancak sonradan konu istediğiniz gibi çözüldüğü için kendinize kızdığınız durumlar olmuştur, onlardan birkaç tanesini hatırlamaya çalışın.

Bir diğer nokta ise sabır ile ilgili, yol boyunca inancımızı korumak. Eğer istediğin şey senin hayrına bir şey ise ve elinden geleni yapıyorsan, akılcı bir şekilde emek veriyorsan doğru zamanda gerçekleşecektir. Bu noktadan sonra dua etmek ve beklemek dışında yapabilecek bir şey kalmıyor.

Hepinize isteklerinizin doğru zamanda gerçekleşeceği güzel günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, koçluk hakkında merak ettiklerinizi [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Paylaş