İSTEDİĞİN ŞEYE AİT OLMALISIN

İSTEDİĞİN ŞEYE AİT OLMALISIN

Geçenlerde çok sevdiğim bir dostumla sohbet ederken açılan bir konu üzerine dostuma “istediğin şeye ait olmalısın” dedim ve açıklamaya başladım, bugünkü yazımızın konusu bu şekilde oluştu, bu aralar danışanlarımla yaptığımız çalışmalarda da sıklıkla gündeme geliyor, belki sizin de ilginizi çeker ümidiyle paylaşmak istedim, umarım keyifle okur ve üzerinde düşünürsünüz.

Evet, istediğimiz şeye ait olmak diye bir kavram var. Peki, bu nedir diye soracak olursanız, çok kısa şöyle yanıtlayabilirim, istediğiniz şey ile uyumlu olabilecek eylemleri gerçekleştirmeniz ya da diğer bir deyişle sizi isteğinize götürecek olan bir rota izlemeniz.

Hepimiz pek çok şey istiyoruz; isteklerimiz çok geniş bir yelpazede yer alıyorlar, daha zengin olmak, güzel bir ilişki yaşamak, sakin bir ege kasabasına yerleşmek, hayalimizdeki işi kurmak gibi, elbette listeyi uzatmak mümkün.

Şimdi burada önemli olan soru şu; sadece istemek boyutunda mı kalıyorum yoksa isteğimle uyumlu bir düşünce yapısına, stratejiye sahip miyim, elimden geleni gerçekten yapıyor muyum? Şahsi gözlemim çoğu durumda sadece istiyoruz ama istediğimiz şeye ait değiliz, ödenmesi gereken bir bedel var ise, sadece zaman ayırmak bile olabilir, bunu yapmak konusunda o kadar da istekli olmayabiliyoruz.

Öncelik diye bir konu var; bir şeyi gerçekten çok istediğinizde en önemli önceliğiniz bu konu olursa başarma şansınız artıyor, zamanınızı ve diğer kaynaklarınızı bu isteğinizi elde etmek için kullanmaktan bahsediyorum.

Çevrenizi harekete geçirmekten, araştırmalar yapmaktan, istediğiniz şeyi daha önce başarmış kişilerle temasa geçmekten söz ediyorum.

Bir insan istediği şeyi istemenin ötesine geçtiğinde ve istediği şeye ait olduğunda yeni kapılar açılıyor önünde, daha önce değil.

Çok kuvvetle, tutku ile istemek elbette önemli, diğer yandan çoğu durumda tek başına yeterli olmayabilir, bu nedenle sizi istediğiniz şeye ulaştıracak seçeneklerin neler olabileceği ve bunların hangi sıra ile uygulanacağı da önemli.

Ve en önemlisi de sabırlı olmak, bir veya iki kere deneyip işin peşini bırakmamak. Ne olursa olsun devam edebilmek.

İstediğiniz şeylere ait olun.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Sonbahar dönemi kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar