İSTE VE UNUT, BİR BAKMIŞSIN OLMUŞ

İSTE VE UNUT, BİR BAKMIŞSIN OLMUŞ

Dün akşam bir Yarına Not paylaşmıştım, “iste ve unut, bir bakmışsın olmuş” şeklinde idi. Peki bu en kolay nasıl yapılabilir? “Sal gitsin” yöntemi işe yarayabilir.

Değiştirmek istediğiniz her şeyi iki hafta için unutun, önümüzdeki on beş günü bu şekilde geçireceksiniz, içten bir şekilde kabullenin. Kendinizde yapmak istediğiniz değişimleri de bir süreliğine erteleyin, bir süre böyle kalacaksınız. Kabul edin ve rahatlayın, birinci aşama.

İki haftayı bu şekilde geçirdikten sonra hayatın size sunmuş olduklarını, yaşadıklarınızı bir önceki 15 gün ile kıyaslayın lütfen, bakalım neler fark edeceksiniz?

Muhtemelen ya aynı kalacaktır ya da daha iyi olacaktır. Hayat dediğimiz şey bir sistem, sistemlerde ağ yapısı vardır, karmaşıktır, durumları çok fazla zorlarsanız sistem sizi geri iter, ters tepki oluşur.

Bu nedenle genel olarak elbette istekleriniz olsun ve elinizden geleni yapın ama çok fazla veya gereksiz fazla zorlamayın ve arada bir salın gitsin.

İş, para, ilişki, kilo verme gibi pek çok farklı konuda sal gitsin yöntemi doğru uygulandığında işe yarar.

Öncelikli olarak mevcut durumu ve bir süre değişmeyeceğini kabul edin, kabul ettikten ve rahatladıktan sonra kilitler yavaş yavaş çözülecektir, bazen zorladıkça çözümden uzaklaşırız. Çok fazla güç kullanırsanız kilit kırılır ve kapıda kalırsınız.

Dediklerimi lütfen düşünün, yılda bir veya iki defa, iki veya üç haftayı geçmeyecek şekilde uygulandığında sal gitsin yöntemi etkili bir yöntemdir.

Sevgi ile kalın.

Not: Mart ayı koçluk ön görüşmelerinden yararlanmak için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar