Mücadele etmeyi çok seviyoruz; mücadele etmezsek hak etmediğimizi düşünüyoruz, bu nedenle de bazen hayatımızı çok zorlaştırıyoruz. İşlerimizin kolaylıkla akması, isteklerimizi daha kolay bir şekilde elde etmek daha iyi olmaz mı? Bugün bu konudaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle yürekten inanmanızı istediğim bir şey var, sadece doğmuş olmakla yani bu dünyaya adım atmakla bu dünyada sahip olunabilecek her şeyi hak ediyorsunuz. İlave bir çaba göstermenize gerek yok hak etmek için.

Diğer yandan yetiştirilme tarzımız çok farklı olduğu için hep bir mücadele içindeyiz. Akılcı bir şekilde emek vermek tamam, buna katılıyorum. Bir şeyi istersiniz, sonra da bunu elde etmek için inandığınız şekilde emek verirsiniz. Ama akılcılık boyutunu geride bıraktığınızda ve iş aşırı efor sarf etmeye geldiğinde müdahale etmek istiyorum, bu gerekli değil, sadece sizin seçiminiz.

Belki ancak öyle hak edildiğini düşündüğünüz için, belki mücadele ettiğinizde kendinizi güçlü hissettiğiniz için, belki yardım almayı sevmediğiniz için işlerin kolaylıkla akmasına müsaade etmiyorsunuz.

Hayatımın önemli bir bölümünü ben de bu şekilde yaşadım. Hatta hayatta en çok sinir olduğum tipler çok az bir efor sarf edip istediklerine kolayca ulaşan insanlardı. Çok sonraları bunun hayat oyununda en üst seviye olduğunu fark ettim.

İstiyorsunuz, akılcı bir şekilde emek veriyorsunuz ve sonra bırakıyorsunuz. İşleriniz kolaylıkla halloluyor. Arkadaşlarınıza anlatacak acıklı hikayeleriniz yok artık. Güzel bir hayatınız var, ne isterseniz kısa sürede gerçekleşiyor, tek yapmanız gereken neyi istediğinize karar vermek. Neyi istediğinize dikkat etmeniz gerekiyor, çünkü gerçek oluyor.

Bu konu analitik bir konu değil. Yani sadece analitik bir bakış açısı ile anlaşılabilecek veya uygulanabilecek bir alan değil. Bu nedenle size matematiksel bir öneride bulunamıyorum. Daha çok spiritüel bir konudan bahsediyoruz.

Ben bunu inanarak, dua ederek, ne istediğime dikkat ederek ve mücadelenin ne kadar gereksiz olduğunu kendime hatırlatarak yaptım. Siz de hayatınızın daha kolay bir akışta ilerlemesini istiyorsanız en azından istek ve dualarınızda buna yer verin lütfen: Hayatım kolay bir şekilde aktığı için şükürler olsun demek bile eğer içinizden gelerek ve inanarak söylüyorsanız çok etkili olacaktır.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı da okuyabilirsiniz.