İŞLER İSTEDİĞİN GİBİ GİTMEDİĞİNDE

İŞLER İSTEDİĞİN GİBİ GİTMEDİĞİNDE

Bazen hayatınızda bir dönem gelir ve bir konuda işler istediğiniz gibi gitmez; o zaman ne yapmalısınız? Bugün bu konu hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istedim sizlerle kısaca.

Her şeyden önce elinizden gelenin iyisini yaptığınızı kontrol etmeniz lazım bence. Bu nedenle bu konuda bir düşünün, hatta en iyisi bir dostunuzdan yardım alın, “şöyle bir şey olmasını istiyorum uzun zamandır, şunları şunları yaptım ama istediğime ulaşamıyorum” dediğinizde bakalım dışarıdan bir göz olayları nasıl değerlendirecek? Eğer bu şekilde danışabileceğiniz birisi yoksa sizin yaşadığınız şeyin bire bir aynısını bir başkasının yaşadığını ve bu konuda size danıştığını hayal edin, ona neler tavsiye etmek isterdiniz, belki bir ipucu yakalarsınız.

Eğer eylem adımları kısmı tamam ise, -çoğu zaman öyle olur-, şimdi ne yapmalı ve nasıl düşünmeliyiz?

Benim önerim basit ama etkili olabileceğini düşünüyorum. Güveneceğiz; kendimize güveneceğiz her şeyden önce, daha önce de bazı konularda gelişmeler istediğimiz gibi olmamıştı ama sonra değiştirmeyi başarmıştık bir şekilde, nasıl yaptığımızı hatırlamak veya sadece yapabildiğimizi hatırlamak kesinlikle iyi gelecektir.

Hayatın kendisine güveneceğiz, bizim için açılacak olan yeni yollara ve kapılara güveneceğiz, sevgi ve güven ile bekleyeceğiz, umutlu olacağız elimizden geldiği ölçüde, şansımıza güveneceğiz.

Yıllar önce bir gün Bilge’ye “sabırla beklemenin ne olduğunu bilmiyorum” demiştim, bana “o zaman keyifle bekle” demişti gülerek.

Biliyorum boş boş durup beklemek zor gelir insana; diğer yandan elinizden geleni yaptıysanız en iyi çözüm biraz akışına bırakabilmektir.

Şikayet etmek ve sızlanmak işleri hızlandırmaz, sadece kendinizi ve çevrenizdekileri yıpratırsınız.

Biraz da rahat bırakın bakalım kendinizi ve bu konuyu, şöyle bir iki gün odaklanmayın bu işe, dikkatini başka konulara verin, bakalım neler olacak?

Sevgi ile kalın.

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir, Yarına Notlar ve Senin Olan Sana Gelir isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Paylaş