İNSAN DEĞİŞİR Mİ?

İNSAN DEĞİŞİR Mİ?

Bana soracak olursanız evet, değişir, zaten buna inanmıyor olsam koçluk yapıyor da olmazdım, kişisel gelişim üzerine yazılar veya kitaplar yayınlıyor da olmazdım. Benim işim insanlara değişmeleri konusunda yardımcı olmak. İktisat, işletme ve pazarlama eğitimleri aldım, çok uzun yıllar finans ve denetim sektöründe çalıştım ama koçlukla tanışmam, insanların değişebildiğini görmem bana başka bir dünyanın kapılarını araladı açıkçası. Aldığım eğitimlerle hem kendimi değiştirmeye ve geliştirmeye devam ediyorum hem de başka insanlara bu şekilde yardımcı oluyorum, büyük ölçüde mutluyum.

İnsanın değişimi daha iyiye doğru olduğunda anlamlı elbette. İç huzuru ve bilgelik önemli, bunları yakında piyasaya çıkacak beşinci kitabımda da anlatmaya çalıştım. Kendini yakından tanımak ile başlıyor pek çok şey, farkındalık dediğimiz şeyin giriş seviyesi kendimizi derinden tanıyarak neyi niye yaptığımızı keşfetmek. Bunu anladıktan sonra değişim yolculuğu hızlanıyor. Bir mucize değil değişim, hepimizin içinde daha iyiye, daha güzele doğru evrilmenin potansiyeli var, işte bu potansiyeli ortaya çıkarmak değişimin anahtarı.

Değişim sürecinde her gün yeni bir yönünüzü keşfedebilirsiniz; dengeye yaklaştıkça ve dengeye doğru değiştikçe iç huzurunuz da artar. Öğrendiğiniz bazı beceriler de sizi değiştirir kuşkusuz, öğrendiklerimizi uygulamak çok önemli, değişim bilmekle başlıyor ama uygulamakla gerçekleşiyor ve yerleşiyor.

Olayın analitik bir kısmı olduğu gibi spiritüel bir boyutu da var kuşkusuz, kişinin kalbinin sesini daha çok dinlemeye başlaması, akıl ve mantık ile duygular arasında bir denge kurması, kararlarını bu dengede alması, özüyle bağlantısını artırması gibi düşünebiliriz.

Değişim elbette bir süre konu üzerinde disiplinli çalışmayı gerektiriyor ama bir konuya odaklanarak o konuda akılcı bir şekilde emek verdiğinizde bir süre sonra değişmeye ve istediğiniz sonuçları almaya başlıyorsunuz.

İçinizde keşfedilmeyi bekleyen bir potansiyel var, değişimle bunu ortaya çıkarabiliyorsunuz. Hepimiz hayallerimizi gerçekleştirmek istiyoruz, hayallerimiz konfor alanımızın dışında yer alıyor, bu nedenle değişim önemli.

Değiştiğimizde hikayemizi yeniden yazmaya başlıyoruz ve geleceğimiz de adeta yeniden şekilleniyor. Yaşama her gün yeni bir pencere açmak önemli, ben bu yüzden değişimi seviyorum ve destekliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı ilkbahar dönemi kayıtları devam etmektedir, ayrıntılı bilgiyi web sitemden alabilir ya da [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar