İNANMAK İSTEDİĞİN ŞEYE DAHA OLUMLU YAKLAŞ

İNANMAK İSTEDİĞİN ŞEYE DAHA OLUMLU YAKLAŞ

Hepimiz daha mutlu olmak istiyoruz; benim görüşüme göre daha mutlu olmak için yaşanan anın farkındalığının yanı sıra geleceğe dair umutlu olmak da önemli. Hatta geleceğe dair umutlu olabilmek yaşanın anın farkındalığını artıran ve anda kalmayı kolaylaştıran bir oldu bence.

Peki sizin daha umutlu olmak istediğiniz konular hangileri, hiç düşündünüz mü, iki tane konu belirleyecek olsanız bunlar neler olurdu acaba?

Umutlu olmak ve güzel şeylere inanmak ya da istediğimiz şeyin gerçekleşeceğine inanmak birbiri ile bağlantılı. İnanmak istediğim güzel şeyler var ve istediğim güzel şeylere inanmak. İşte bu beni umutlu ve mutlu yapabilir.

Sizin inanmak istediğiniz şey nedir? Ya da soruyu şöyle de sorabilirim neye inanıyor olsaydınız hayatınız çok daha mutlu ve umutlu olurdu? Bazıları için bu sorunun cevabı aradığım aşkı bulmak olabilir, bazıları için daha zengin olmak, bir kısım insan için ise iş hayatında daha başarılı olmak şeklinde yanıtlanabilir. Önemli olan sizin cevabınız.

Neye inanmak istediğinizi bulduktan sonra bu şeye daha olumlu yaklaşmanın bir yolunu bulmalısınız. Bir iki gün önce pozitif düşünce ve kendine güven ile ilgili bir yazı yayınlamıştım, onu da okumanızı isterim.

İnancımı büyütmem lazım, bu da o konuda pozitif düşünebilmem ile mümkün. İnanıyorum ve inandığım şeyin gerçekleşmesine de olumlu yaklaşıyorum. Bir hayal kurabilirim, istediğim şey gerçek olduğunda nasıl bir hayatım olacak;  her sabah gülerek mi uyanacağım, karşılaştığım bütün insanlara daha farklı mı yaklaşacağım, neler değişecek hayatımda?

Ve elbette eylemler; istek ve inancımla uyumlu eylemleri sergilemek çok önemli. En azından kendimle yaptığım konuşmalarda ve çevremle yaptığım konuşmalarda neler söylediğime dikkat etmeliyim, bir yandan hayatımın aşkının bu ay karşıma çıkmasını isterken bir yandan arkadaş sohbetlerinde nerede bende şans, bu gidişle evde kalırım diyorsam işimi zorlaştırıyorum.

Biraz umut, bolca istek, inanmak, inandığım neyse onu dile getirmek ve fırsat çıktığında harekete geçmek, tüm ihtiyacımız olan bu aslında.

Sevgi ile kalın.

Not: Yayınlanmış olan beş adet kitabıma D&R mağazalarından ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar