İNANDIĞIN ŞEYİ SEÇ


Eğer kendi hayatımızın zirvesine ulaşmak istiyorsak, inandığımız şeyleri seçmeli ve peşlerinden gitmeliyiz. Hayatımda güzel dönüm noktaları sayılabilecek olaylara baktığımda bu gerçeği görüyorum. Gücümüzü anlamanın ve doğru kullanmanın yöntemi, inandığımız şeyleri seçmekle başlıyor.

Bunu yaptığımızda özümüzle bir oluyoruz ve her türlü olay ya da insan adeta bize yardımcı olmak için sıraya giriyor bir süre sonra. Seçeceğimiz yol, tanıdık bir yol olmayabilir, hatta çoğu zaman böyle hissederiz, riskli bir yol olarak da gözükebilir. Sınırlarımızı ve arzularımızı ancak bu şekilde test edebiliyoruz.

İnandığımız şeyleri seçmeden, diğer insanlar ne düşünür görüşü ile şekillendirilmiş bir yaşamın içinde de kalabiliriz elbette, çoğu şey bir seçimdir sonuçta.

Bugün bir egzersiz yapmanızı istiyorum, hayatınızın zirve anlarını yazın, en mutlu olduğunuz, en başarılı hissettiğiniz, coşku ve tutku dolu olduğunuz deneyimleri hatırlamaya çalışın. Sonra da bu deneyimlerin bir hafta, bir ay öncesine gidin, nasıl seçimler yapmıştınız?

İhtimaller her yerde ortaya çıkmayı bekliyor ve sadece kuvvetli bir seçim yaptığımızda yani inandığımız şeyleri seçtiğimizde daha görünür hale geliyorlar. Hissettiğimiz şey çoğu zaman yapmamız gereken şeydir, iç sesimize daha fazla güvenmeliyiz. Bu şekilde düşündüğümüzde ve hareket ettiğimizde keşfedecek ne çok şey olduğuna şaşırabiliriz.

Mutluluğunuzu takip edin, bu inandığınız şeyleri seçmekle gelir. Kaderinizle iş birliği içinde olmanın yöntemi de budur. Bir seçim yaparken ne hissettiğinize odaklanın, yanlış düşünebilirsiniz ama yanlış hissedemezsiniz.

Bugün bu yazıyı okuduktan sonra kuvvetli bir karar alın ve hayatınızın kalan bölümlerinde sadece gerçekten inandığınız şeyleri yapmaya çalışın. Dünyaya kendi yolumuzu çizmek ve bir katkı sağlamak için geldik, o halde daha anlamlı bir hayat yaşamaya çalışalım, inandıklarımızı seçerek başlayalım.

Sevgi ile kalın.

Not: İnandığımız şeyleri seçmek konusunda Hayatını Seç ve Hayatını Değiştir isimli kitaplarımı da okumanızı tavsiye ederim.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sixteen − twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.