İLERİ BİLDİRİM


İş hayatında sıkça duyduğumuz bir ifade, geri bildirimdir. Günün önemli bir kısmını iş ortamında geçirdiğimiz için iş hayatında kullanılan terimler ve içerikleri hayatımızın diğer alanlarını da etkiler. Koçluk yaparken ben danışanlarıma ileri bildirim yapmalarını öneriyorum.
Öncelikle bir durum tespiti yapın, bugün itibarıyla yaşamınızın farklı alanları itibarıyla durum nedir? Daha sonra 2015 yılında neler olmasını istediğinizi, hayallerinizi ve hedeflerinizi yazın. En son olarak da bugünden itibaren hayallerinize ulaşmak için 2015 yılında neleri farklı yapacağınızı not alın.
Buna ileri bildirim adını veriyorum, geçmişe dair bir şey yok, 2014 performansınızı sorgulamadım, suçlama yok, kim yaptı yapmadı, neden oldu olmadı yok. Bütün bakış açımız bugünden hareketle gelecekte yer alıyor.
Geçmiş performansım da benim için çok önemli diyorsanız 2014 yılından aldığınız dersleri sıralayın, ama sadece o kadar.
Hepimiz baktığımız yöne doğru ilerleriz, ağırlıklı olarak geçmişe bakarsanız geleceğiniz ve geçmişiniz büyük ölçüde birbirine eşitlenir.
Geleceğe bakarsanız, odaklanmayı başarırsanız, farkındalıklarınızı eyleme dönüştürürseniz farklı bir geleceğin kapılarını açarsınız.
Ve unutmayın, bütün önemli değişimler içeriden başlar, değişim geçmişte yapılamaz, sadece gelecekte yapılabilir, bu nedenle ileri bildirim önemlidir.
Farkındalıklarınızı eyleme dönüştüreceğiniz güzel bir hafta diliyorum.
Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − seventeen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.