İKİ KATI GÜLÜMSEMEK, ŞÜKRETMEK VE DUA ETMEK

İKİ KATI GÜLÜMSEMEK, ŞÜKRETMEK VE DUA ETMEK

Bir Bilge’den öğrendiğim pek çok şey var, en önemlisi olarak gördüklerim ise gülümsemenin, şükretmenin ve dua etmenin önemi, eylemler tamamlandı ise saydıklarım çok önemli bir tamamlayıcı etki gösteriyor hem mutluluk açısından hem de isteklerimizin gerçekleşmesi anlamında.

Yeni yıl kararları ile ilgili olarak hem yazılar yayınladım hem de Youtube kanalımızda iki videoya yer verdik, benim yeni yıl kararım ise bu yıl geçen yıla kıyasla iki katı gülümsemek, şükretmek ve dua etmek. Bugünkü yazımda çok kısa bu konulara değinmek istedim.

Şükretmek dediğimde sahip olduğumuz veya yaşadığımız şeyler için teşekkür etmek anlamında kullanıyorum; yazılı olarak da yapılabilir insan sadece içinden geçirebilir veya sesli olarak dile getirebilir. Hem o günün içindeki güzellikler anlamında yapmak önemli hem de genel olarak sahip olduklarımız için, insanın enerjisini yükselten basit ve etkili bir yöntem.

Dua etmek de benzer şekilde, insan yaşadığı veya sahip olduğu şeyler için de dua edebilir, bunların devam etmesini dileyebilir, aynı zamanda henüz gerçekleşmemiş isteklerinin en doğru zamanda olması için dua edebilir. Ne demiş Bilge, meyveler olgunlaşınca dallar eğilir ve senin olan sana gelir.

Gülümsemenin de çok önemli olduğunu düşünüyorum, gülmek için bir nedene ihtiyacımız olabilir ama gülümsemek için bir neden gerekmiyor. İnsan kendi kendisine bile gülümseyerek dolaşabilir, hatırlıyorum çocukken bana niye sürekli gülümsediğimi sorarlardı. Gülümsemek insanın enerjisini artırır, çözümlere kolay ulaşmasını sağlar, sakinliğini korumasında etkilidir.

Sizin bu yıl kararlarınız arasında neler var bilmiyorum ama bu tarz soyut hedeflerin yer almasını da öneririm, yeni yıl hedeflerini gerçekleştirmeleri için kişiye özel yılbaşı çalışması yaptığım kişilere mutlaka önermeye çalışıyorum.

Sadece beş gün geçti yılbaşının üzerinden, yeni yıl motivasyonu hala devam ediyorken değerlendirin bu durumu bence.

Sevgi ile kalın.

Not: Kişiye özel yılbaşı çalışmasından yararlanmak için [email protected] adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz, 20 Ocak Pazar tarihine kadar yapılması planlanmaktadır.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar