İHTİMALLERE YOKLAMA ÇEKMEK

İHTİMALLERE YOKLAMA ÇEKMEK

Çok sevdiğim bir arkadaşım ile sohbet ederken gündeme gelen bu konuyu sizlerle de paylaşmak istedim bugün, konumuz ihtimallere yoklama çekmek.

Bunun iki boyutu var, bir tanesi çok sayıda seçenek arasından hangisinin bize daha uygun olabileceğini keşfetmek, diğeri ise uzun zamandır düşündüğümüz ve adım atmadığımız bir konu ile ilgili olarak işaretlere odaklanmak.

İlki ile başlayalım, basit bir örnek üzerinden gidelim, ilkbahar geldi, bunu da kullanarak hayatınızda daha fazla spor yer alsın istiyorsunuz, diğer yandan varsayalım spor salonuna gitmeyi sevmiyorsunuz ve yürüyüş yapmak da size sıkıcı geliyor olsun.

Elinizdeki seçenekler şunlar, sahil yolunda bisiklete binmek, tenise başlamak, yelken dersi almak veya kano yapmak. Şimdi nasıl karar vereceksiniz?

Bu gibi çok sayıda seçeneğin olduğu ve herhangi bir seçeneğin diğerine göre ağır basmadığı durumlarda en iyi yöntem bunları denemektir, yani deneme saatleri veya dersleri organize etmektir. Gidin bir akşam bisiklete binin, bir başka gün tenis dersi alın ya da alanları izleyin, yelken veya kano için de aynı şey geçerli, yapmadan bilmek ve karar vermek çok zordur.

Diğer konu ise uzun zamandır adım atmak istediğiniz sizin için önemli olan bir konuda harekete geçmek konusu olsun. Başlayacaksınız, başlamak için ilham gelmesini beklemeyin, büyük ihtimalle ne zaman başladığınızın da bir önemi yok, içinde yeni başlangıçlar olan her an doğru andır.

Daha sonra da işaretlere dikkat edeceksiniz, bunlar içinizden gelen sesler, sezgiler, hissettiğiniz duygular olabileceği gibi tesadüf olarak nitelendirdiğiniz bir takım olaylar da olabilir. Bunlar neye işaret ediyor, devam etme kararını buna göre veriyor olacağız.

İhtimallere yoklama çekmeden bazı ihtimaller gerçekleşmez.

Sevgi ile kalın.

Paylaş