İÇSEL REHBERLİĞİNİZE GÜVENİN

İÇSEL REHBERLİĞİNİZE GÜVENİN

Geçenlerde bu şekilde bir Yarına Not paylaşmıştım, okurlarım bu konuda bir yazıya ihtiyaç duyduklarını söyleyince de bugün bu konu hakkında düşüncelerimi paylaşmak istedim sizlerle.

Benim inandığım bir şey var, o da hepimizin içinde güvenebileceğimiz bir iç rehberimiz olduğu. Belki onu henüz keşfetmemiz olabiliriz ya da keşfetmiş olmamıza rağmen sesini kısmış olabiliriz farkında olmadan.

Bir tür pusula gibi de düşünebiliriz, özellikle yol ayrımlarına geldiğimizde hangi yoldan ilerlememiz gerektiğini ona danışarak bulabiliriz.

İçsel rehberimizi keşfetmek veya onun sesini daha iyi duyabilmek için biraz sessizliğe, sakinliğe ve huzura ihtiyacımız var. Bu anlamda yapılabilecek pek çok şeyi beşinci kitabım Huzur ve Bilgelik Defteri’nde yazmıştım, fırsatınız olursa okuyun lütfen.

İçsel rehberimizi keşfetmek aynı zamanda Bilgelik yolunda atılmış önemli bir adım da olacaktır, bu nedenle içimizdeki Bilgeyi keşfetmek de diyebiliriz.

Bu amaçla yapılabilecek şeylerden bir tanesi de içsel rehberinizin size gönderdiği sinyallere daha fazla dikkat edip onları yazmaktır.

Burada spiritüel bir alandan bahsediyoruz, sezgi de diyebiliriz bir anlamda. Bazen bütün mantıksal işaretler bir yönü işaret ederken içinizden bir ses diğer yöne de bir bak der ya işte öyle bir şey.

Doğa ortamlarında sık bulunmak, uzun yürüyüşler yapmak, dua etmek, meditasyon ve yoga gibi yöntemler içsel rehberliğinizi kuvvetlendirecektir.

Bugüne kadar hangi alanlarda size nasıl yardımcı oldu bir düşünün bakalım, onun sayesinde nasıl kararlar aldınız ve nasıl sonuçlar elde ettiniz.

İçsel rehberlerimizden bir tanesi de vicdandır. Vicdanımızın rehberliğinde ilerlediğimizde çok daha huzurlu oluruz.

Bir diğer içsel rehberlik ise değerlerimizdir, hayatta önem verdiğimiz şeyler.

Kendimize saygı duyacak şekilde ilerliyor olmak da içsel rehberimizi dinlediğimizi gösterebilir. Veya daha özgür olacak şekilde seçimler yapmak. Ya da mutluluğumuzun, tutkunun ve coşkunun peşinden ilerlemek.

Kendinizi dinleyin, lütfen bunu daha sık yapın, emin olun rehberiniz size de yol gösterecek. Başkalarını dinlemekten kendimizi dinlemeye zaman kalmıyor bazen koşturmalı hayatımızın içinde.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar