İÇSEL REHBERİNİZE GÜVENİN


Geçen gün danışanlarımdan birisi ile seans bitiminde sohbet ediyorduk; geriye dönüp baktığında iç sesinin onu hiç yanıltmadığını söyledi. Bazen iç sesini dinlemediği durumlar veya dönemler olmuş elbette ama yaşadığı deneyimler neticesinde bundan sonra iç sesine daha fazla güvenmeye karar vermiş.

İçsel rehberliğimize ulaşabilmek için öncelikle kendimize güvenmemiz gerekiyor. Kendisine güvenmeyen bir insanın iç sesini duyması ve dinlemesi de pek mümkün olmuyor.

Daha sonra doğadan kopmuş aşırı teknoloji yüklü hayatımızda kısa molalar yaratmak gerekiyor. Mümkünse doğada zaman geçirmek, mümkün değilse teknolojik aletleri kapatıp yarım saat olsun her gün kendimizle baş başa kalmak önemli.

Hayatı tutku ve amaç dolu yaşamanın sırlarından bir tanesi de içsel rehberliğimize güvenmek. Unutmayın, iç sesiniz tereddüt içermez, çok nettir ve onu dinlemeye başladığınızda her şeyi hiç olmadığı kadar net görebilirsiniz.

Hayat ileriye doğru yaşanıyor ama bazen geriye bakarak anlaşılıyor. 40’lı yaşlarımın ortalarına yaklaştığım şu günlerde geriye dönüp baktığımda iç sesimi dinlediğim ve cesur olarak görülebilecek kararlar aldığımda daha mutlu olduğumu keşfediyorum. Bütün dünyayı değiştirebileceğinizi düşündüğünüz özgürlük hissine benzer bir duygu.

Bütün gençlik dönemimde insanların hayatında fark yaratabilecek birisi olabilmek istedim, bunun heyecanını duymayı arzu ettim. Bugün yazarlık ve koçluk yaparak bunu gerçekleştiriyorum. Her şey 40’lı yaşlarıma yaklaşırken içsel rehberime güvenmeyi öğrenmekle başladı.

İçsel rehberinize güvenip bu doğrultuda hareket ettiğinizde kendinizi sonuçlardan bağımsız kılmayı da öğreniyorsunuz. Hayatın yeni sahnelerini tatmak, endişe ve kaygının yerini umudun ve sevginin alması mümkün oluyor.

Kendinizi içsel rehberliğinize teslim edin, ona bağlanın ve hayatınızı adeta yeniden yaşamaya başlayın. İlham bu şekilde oluşur.

İç sesinizi dinleyeceğiniz güzel bir gün diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.