İÇİNDEN YENİLENEN DIŞINDAN ESKİMEZ

İÇİNDEN YENİLENEN DIŞINDAN ESKİMEZ

Geçenlerde uzun zamandır görmediğim bir okul arkadaşıma rastladım; küçük bir estetik operasyon geçirmiş, iyileşme sürecinde idi. Biraz havadan sudan konuştuktan sonra konu genç kalmaya, güzellik için yapılanlara ve mutluluğa geldi. “Mutsuz olduğum için yaşlandığımı düşünüyorum sanırım ve bu nedenle gençlik ve güzellik operasyonlarına başladım, biz kadınlar biraz böyleyiz” dedikten sonra “sen nasıl böyle genç gözükebiliyorsun?” diye sordu. “İçinden yenilenen dışından eskimez” diye cevapladıktan sonra anlatmaya başladım.

Estetik operasyonlara karşı değilim; diğer yandan genç kalmak veya güzelleşmek için elimizde olan başka şeyler de var. Her şeyden önce bildiğimiz ama yapmadıklarımız, örneğin daha fazla su içmek, sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, zararlı alışkanlıkları bırakmak ya da azaltmak gibi, doğal destekler de önemli elbette.

Diğer yandan olayın bence bir de ruhumuzu beslemek ve mutlu olmak ile ilgili kısımları var. Ben işim gereği kişisel gelişim konuları ile ilgilendiğimden bu konuda avantajlı sayılırım, mutluluk üzerine okuyorum, yazıyorum ve danışanlarımla çalışmalar yapıyorum. Mutlu olan kişinin mutluluğu yüzüne ve cildine de yansıyor kesinlikle, dünyanın en çekici insanları da mutlu insanlar bence.

Mutluluğumuz için neler yapabiliriz? Ben bu konunun kişi özelinde çalışılması ve cevaplanması gerektiğini düşünüyorum, herkesin farklı bir hikayesi var çünkü. Diğer yandan herkes için geçerli olabilecek bir şeyler söylemem gerekirse bir hayat amacı olanların mutluluğa bir adım daha yakın olduklarını söyleyebilirim. Bu konuda 30 Ocak tarihinde Workinton Levent’te bir seminer yapacağız, uygun olanların katılmasını isterim.

Diğer bir konu ise gülümsemek ve sevdiğimiz insanlarla iletişim içinde olmak kesinlikle. Mutluluk hakkında okumak ve yazmak da insanı mutlu eder. Sizi neler mutlu eder? Kendi adımı taşıyan web sitesinde mutluluk ile ilgili çok sayıda yazı var ayrıca yayınlanmış olan beş kitabımda da önemli ipuçları bulabilirsiniz. Mutluluğun Şifresi isimli altıncı kitabım ise ay sonunda yayımlanacak. Ben okumayı sevmem izleyebilirim diyorsanız da Youtube kanalımdaki videolara bir göz atmanızı önerebilirim.

Ve son bir öneri, geçenlerde bir Yarına Not’a yapılan yoruma cevap olarak yazmıştım, hep ileriye bakarak hedeflerimize ne kadar kaldığını ölçümlemek yerine biraz da ne kadar yol kat etmiş olduğuna bakmalı insan, bu kesinlikle daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Mutluluk, iyi hissetmek ne ad verirsek verelim iç güzelliğinin dışa yansıması olarak çok faydalı bence, bu nedenle içinden yenilen dışından eskimezmiş diyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Şubat ayı kayıtları başlamıştır, bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar