HUZURUN YAPI TAŞI – ŞÜKRETMEK

HUZURUN YAPI TAŞI – ŞÜKRETMEK

Huzurlu insanları gözlemleyerek önemli bilgilere ulaşabiliriz huzur hakkında. Ben huzurlu insanların büyük kısmının manevi yönleri kuvvetli, şükretmeyi alışkanlık haline getirmiş insanlar olduğunu gördüm.

Şükretmek; sahip olduğumuz şeyler için teşekkür etmek, teşekkür etmek için zaman ayırmak anlamına geliyor, düşünebilirsiniz, yazabilirsiniz, dua edebilirsiniz.

İnsan eksik olana odaklandığı zaman, huzursuz ve mutsuz olur; var olana odaklanmak ise huzur verir.

Bizim evde bir yazı vardır; var olanı gör, yapabildiklerine odaklan, olanlara şükret ve güzellikleri takdir et şeklindedir.

Kendi hayatımı olabildiğince bu prensip çerçevesinde yaşamaya çalışıyorum; bu beni daha huzurlu bir insan yapıyor.

Huzurun maneviyatla olan ilgisi sadece şükretmek ile ilgili değil elbette, inanmak da bunun çok önemli bir parçası. Elinizden geleni yaptığınızda sonuçları sabırla beklemek ve güzel şeyler olacağına inanmak gibi örneğin.

Her şeyin hemen olmasını istemek, huzurun tam tersi durumlar yaratabilir.

Huzurun diğer bir önemli bileşeni de sevgidir elbette, sevgiyi çoğaltmak huzuru çoğaltmaktır çoğu zaman ve buna kendimize olan sevgimiz de dahildir.

Huzur defterime aldığım notlar arasında; huzur duası da var.

Allah’ım her nefesimde huzuru da içime çekebildiğim için şükürler olsun, sağlıklı ve huzurlu bir nefes almak ve vermek ne kadar güzel bir hediye; bize vermiş olduğun bu harika yaşam için teşekkürler; bolluk ve bereketimiz huzurumuza destek oluyor, şükürler olsun, sevgi bağları ile kuşatılmış olmak ne yüce bir duygu, Dünya üzerindeki bu kısa yolculuğumuzun bu kadar keyifli ve güzel olmasını sağladığın için teşekkür ederim.

Siz de kendiniz için bir tane düşünün lütfen; güzel sevdiğiniz bir müzik açın, güzel bir kitap okuyun, huzur hakkında düşünün ve yazın, huzur hakkında düşünmek ve yazmak bile insanı daha huzurlu yapar.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı sonbahar dönemi kayıtları devam etmektedir; bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar