HUZURA GİDEN YOL – BÖLÜM 2


Dün kaldığımız yerden devam edelim. Huzur hakkında kendi hayatımdan da yola çıkarak ipuçları paylaşıyorum.

Önyargılarımızı ve kibiri bırakmak, bir yandan çok özel ama bir yandan da sıradan olduğumuzu görmek insanı huzurlu yapar.

Yaşamın bir yarış olmadığını anlayabilmek, her insanın farklı bir kulvarda kendisini geliştirmeye çalıştığını idrak edebilmek önemlidir.

Kendimizi diğer insanlarla kıyaslamamak da bizi huzurlu yapacaktır. Başkalarının ne yaptığı, ne kadar kazandığı, nasıl bir hayat yaşadığı hakkında bir bilgim olmasaydı hayatımı nasıl yaşayacaktım? Bu soruya verdiğimiz cevaplar ve buna ne kadar uygun yaşadığımız da huzur açısından önemlidir.

Para ile olan ilişkimiz de önemlidir, borç enerjisi insanı huzursuz ve tahammülsüz yapar, paranızı iyi yönetin ve beklenmedik durumlar için biraz tasarruf yapın.

Vicdanın sesini dinlemektir huzur. Gece kafanızı yastığa koyduğunuzda bugün güzel bir gündü diyebilmektir.

Güzel bir uyku uyumaktır, bazen saati kurmadan kalkmaktır, sevdiklerimize sarılmaktır, sevgi sözcüklerini daha çok kullanmaktır, zamanın değerini bilmektir.

Biraz gözümüzü daha çok gönlümüzü doyurmaktır, her anın olabildiğince tadını çıkarmaktır, yaşamın kendine has ışıltısını fark etmektir, bazen konuşmak, bazen dinlemektir.

Biraz seyahat etmektir, yeni ve farklı olana da kapı açmaktır, olmuyorsa zorlamamaktır ve en önemlisi sabırlı olmaktır.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar