HUZURA GİDEN YOL


Huzurlu olmak en çok istediğimiz şeylerin başında geliyor. Neye sahip olursak olalım huzur olmadan bir şeyler eksik kalıyor hep. Her zaman her şart altında huzurlu olmak belki mümkün olmayabilir ama genel olarak huzurlu olmanın mümkün olduğunu düşünüyorum.

Her şeyden önce sonuçlara değil izlediğimiz yola odaklanmak gerekiyor. Sonuçlar her zaman bizim elimizde olmayabilir.

Benim de sizler gibi pek çok isteğim var, Allah’a şükür genellikle gerçekleşiyorlar, bu süreçte huzurumu korumayı zaman içinde öğrendim. İsteğime doğru yaklaşıp yaklaşmadığıma bakıyorum, sadece kalan mesafeye değil , katetmiş olduğum mesafeye de bakıyorum, doğru yolda ilerlediğimi düşünüyorsam (isteğime yaklaşıyorsam) yaptığım şeyleri yapmaya devam ediyorum ve sabırla bekliyorum.

Eğer bir ay, üç ay, altı ay öncesine göre baktığımda isteğimden uzağa sürüklendiğimi anlarsam daha farklı ne yapabilirim diye düşünüyorum ve izlediğim yöntemde biraz değişiklik yapıyorum.

Kendimi diğer insanlarla kıyaslamamaya çalışıyorum, yaşam bir yarış değil, herkesin farklı bir kulvarı var.

Diğer insanların ne yaptığını nasıl yaşadığını bilmiyor olsaydım hayatımı nasıl yaşardım diye düşünüyorum ve bulduklarımı uygulamaya çalışıyorum.

Hepinize huzur dolu günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı okuyabilirsiniz. Koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş