HUZURA GİDEN YOL


Huzur, sabırla can bulur. Meyveler olgunlaşınca dallar eğilir, senin olan sana gelir. Huzur, bir düşünme biçimidir ve öğrenilebilir. Bugünkü yazımda bu konuda bir kapı aralamaya çalışacağım.

İstediğimiz pek çok şey var, hayatta olmanın güzel yönlerinden bir tanesi. Diğer yandan, her isteğimizi hemen gerçek olacak diye bir şey yok, varsa da ben bilmiyorum.

Bazı şeyler şu anda olmuyorsa belki de bunun için en iyi zaman değildir. Olan her şey tam zamanında olmaktadır. Güvenmeye ne dersiniz?

Biraz rahatlayın, her şey olması gerektiği gibi ilerliyor. Olmak istediğiniz yere daha çabuk ulaşmayacaksınız belki ama olduğunuz yerin keyfini her zaman çıkarabilirsiniz. Sahip olduğunuz neler var? Odaklanın ve biraz şükredin. Bunu yaptığınızda pek çok şey değişir.

Huzurlu olmak bir düşünme biçimidir demiştik ve sabırlı olmakla kardeş gibidir. Sabırlı insanlar sonuçlardan ziyade genel gidişata bakarlar.

Bugün itibarıyla istediğim şeyi henüz elde etmemiş olabilirim ama isteğime yaklaşıyor muyum, daha önemli olan budur. Bundan üç ay önce, altı ay önce, bir yıl önce aynı konuda ne durumdaydım?

Eğer gidişat olumlu ise tek yapmam gereken şey yaptıklarımı yapmaya devam etmek ve beklemek, başarmak sadece bir zaman meselesi.

Bazen de aynı yerde sayıyor veya geriye gidiyor olabilirim. O zaman da neyi farklı yapabilirim diye düşünmem ve uygulamam lazım. Pek çok şey benim elimde, eğer sabırlı olabilirsem.

Bir tohum ektiğinizde ertesi gün meyve alamazsınız. Bütün gün huzursuzca başında bekleseniz de sonuç değişmez. Zamanı gelince tohum çiçek verir, sonra meyve oluşur.

Elinizden geleni yapın, sabırla bekleyin, hatta isteğinizi zaman zaman unutun. Huzurlu olduğunuzda her şey çok daha kolay gerçekleşir. Güvenin.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.