HUZUR VE BİLGELİK – KISA BİR SEYAHAT

HUZUR VE BİLGELİK – KISA BİR SEYAHAT

Bayramın birinci günü aile büyüklerini ve Bir Bilge’yi ziyaret ettikten sonra ikinci günün sabahı Bursa’nın Gemlik İlçesine bağlı bir sahil köyü olan Karacaali’ye geldik. Burada eşimin teyzesinin bir yazlığı var, hem bayramlaşma hem de kısa bir tatil. Burasının benim için bir önemi var, beşinci kitabım Huzur ve Bilgelik Defteri’ni burada yazmaya başlamıştım, kitabın giriş kısmında da bahsetmiştim zaten.

Huzura her zaman ihtiyaç duyuyoruz, bayramlarda kendimi genellikle daha huzurlu hissediyorum, sevdiğimiz insanlarla bir arada olmak hem mutluluk hem de huzur veriyor.

Huzur Bilgelik Defteri’nin arka kapağında huzurun güzel bir tarifi var, sizinle bu tarifi paylaşmak istiyorum.

Daha huzurlu bir yaşam sürmek pek çoğumuzun öncelikli isteğidir. Benim görüşüme göre; huzur demek hayata güvenmektir. Hayata güvenmeden içsel huzuru deneyimlemek pek mümkün olmayacaktır. İçsel huzuru da bir tür bilgelik olarak görüyorum.

Hayata güvendiğimizde hissettiğimiz duygu hayatın bizden yana olduğudur. Hayatın sizden yana olduğunu düşünmek, olayların şu an fark edemeseniz bile sizin için en güzel şekilde ilerlediğine inanmaktır.

Daha huzurlu bir yaşam sürmeyi istiyorsak hayata daha fazla güvenmeyi öğrenmemiz gerekiyor

Yarın yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle sevgiyle kalın

Paylaş

Önerilen Yazılar