HOŞ GELDİN NİSAN – UMUTLU OLMAK ve YENİLENMEK

HOŞ GELDİN NİSAN - UMUTLU OLMAK ve YENİLENMEK

Hiç unutmayacağımız, güzelliklerle dolu bir Nisan ayı diliyorum hepimiz için. Koronavirüs tehdidi azalsın, hayatın normale dönmesi konusunda olumlu gelişmeler yaşansın, nisan yağmurları ile barajlarımız dolsun. İleride bir gün geriye dönüp baktığımızda güzel hatırlayalım bu nedenlerle 2020 Nisan ayını.

Yaşanan zorluklar geride kalsın, umutla bakalım geleceğe.

Nisan ayı bir çiçek olsun içimizde her gün gülümseyerek açan. Güzel değişimler girsin hayatımıza. Kendi değerimizi ve hayatın değerini daha çok bilmeye başladığımız bir ay olsun. Hayatın değeri uzun yaşanmasında değil iyi yaşanmasındadır.

Yenilenme ayı olsun Nisan. Doğa kendini yeniledi son dönemde, bizler için de başlasın yenilenme ve değişim.

Bir tür bahar temizliği yapalım. Bahar temizliği nedir? Bize bir katkısı olmayan olumsuz düşünce ve beklentilerimizle vedalaşalım. İnsan istediğini değil, beklediğini, umduğunu elde eder, güzel şeyler bekleyelim.

Bizi mutsuz eden şeylerle vedalaştığımızda, mutlu edebilecek şeylere de daha çok yer açarız hayatımızda. Biraz da sadeleşelim, sade olan güzel ve etkileyicidir. Her şeyi yapmaya çalışmaktan vazgeçelim, bize ve evrene iyi gelen şeylere öncelik vermeye çalışalım.

Değişim ve belirsizlikten çok fazla korkmayalım, şöyle bir alt üst oldu hayatımız ama meşhur sözüdür Şems’in; “düzenim bozulur hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme, nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını”.

Sevgi ile kalın.

Paylaş