HOŞ GELDİN MAYIS

HOŞ GELDİN MAYIS

Hiç unutmayacağımız, güzelliklerle dolu bir Mayıs ayı diliyorum hepimiz için. İleride bir gün geriye dönüp baktığımızda çok güzel hatırlayalım. Zorluklar geride kalsın, umutla bakalım geleceğe.

Mayıs ayı bir çiçek olsun içimizde her gün gülümseyerek açan. Güzel değişimler girsin hayatımıza. Kendi değerimizi daha çok bilmeye başladığımız bir ay olsun.

Yenilenme ayı olsun Mayıs, yenilenmeye hazır mısınız? Soruyorum, çünkü benim işim bu; yenilenmek, değişmek, dönüşmek. Peki nereden başlayalım, başlamak yolun yarısı değil mi zaten?

Yol yola çıktıktan sonra aydınlanıyor bazen, hiçbir zaman tam olarak hazır hissetmeyebilirsiniz, o yüzden gelin bugün, bu hafta başlayalım.

Kendinize bugüne kadar başardıklarınızı hatırlatarak başlayın. Bir tür bahar temizliği yapın, size bir katkısı olmayan olumsuz düşünce ve beklentilerinizle vedalaşın. İnsan istediğini değil, beklediğini, umduğunu elde eder, güzel şeyler bekleyin.

Sizi mutsuz eden şeylerle vedalaştığınızda, mutlu edebilecek şeylere de daha çok yer açarsınız hayatınızda. Biraz da sadeleşin, sade olan güzel ve etkileyicidir. Her şeyi yapmaya çalışmaktan vazgeçin, size iyi gelen şeylere öncelik vermeye çalışın.

Aklınıza takılan konularda eyleme geçin, bazen aklımızın takıldığı yer hayatımızın takıldığı yerdir, onu takıldığı yerden kurtarmak gerekir.

Korkmayın değişimden, şöyle bir alt üst edin havalandırın hayatınızı. Meşhur sözüdür Şems’in; “düzenim bozulur hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme, nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını”.

Öncelikle bir süre kendinizle ilgilenin, büyük ve önemli değişimler hep içeriden başlar. Bugünlerde biraz kendinizi dinleyin, kalbinizin sesini dinleyin, çünkü siz önemlisiniz, bahar sizsiniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Yaz dönemi koçluk çalışmaları için ön görüşmeler başlamıştır, bilgi ve randevu için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

 

Paylaş