HOŞ GELDİN MAYIS 2020 – BEYAZ SAYFA AÇMAK

HOŞ GELDİN MAYIS 2020 - BEYAZ SAYFA AÇMAK

Bugün 1 Mayıs, İşçi ve Emekçiler Bayramı, öncelikle İşçi Bayramı kutlu olsun. Bugünün benim için bir diğer anlamı da baharın başlangıcı olarak kabul edilmesi olabilir. Hıdrellez de yaklaştı. Biliyorsunuz hıdrellez, Anadolu’da çok uzun zamandan beri baharın gelişinin kutlandığı bir bayramdır ve 5 – 6 Mayıs günlerine denk gelir. Aynı zamanda büyük kızımın da doğum günüdür. Kış mevsiminden sonra doğanın canlanması ile bolluk ve bereketi simgeler.

Sözleri Ayşe Kulin’e ait olan Candan Erçetin’in bir şarkısı var; içinde geçen bir bölüm şu şekilde: “bahar geldiğinde mi ben böyle olurum, yoksa böyle olduğumda da mı gelir bahar?”. İçinden geçtiğimiz süreçte hepimizin içimizdeki baharı uyandırmaya ihtiyacı var, cemreler içimize de düşmeli ve umutlarımızı yeşertmeliyiz aynen doğanın baharda yaptığı gibi.

Beyaz bir sayfa açmaya ihtiyacımız var, hem kişisel olarak hem de Ülke ve dünya olarak. Beyaz bir sayfa açıp geleceği tasarlamak için kendimizle bir araya gelmeliyiz öncelikle. Evet hayallerimizin belki olgunlaşmak için biraz zamana ihtiyacı var, olsun, tohum ekilsin, kökler gelişir zaman içinde.

Bu Mayıs ayı aynı zamanda şanslı olacağımız bir ay olsun. Şans kelebekleri yola çıksın, gelmesini beklediğiniz kişi gelsin, olmasını beklediğiniz şeyler olsun ve tüm bu gelişmeleri umutla ve gülümseyerek karşılayalım.

Ne demiş büyük Usta Nazım Hikmet:

Elbet bitecek güneşe hasret günler

Ve o zaman güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini.

Biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor, az kaldı, unutmayalım sabırda umut, cesaret ve kararlılık vardır.

Hepimiz için Ülkemiz ve dünya için güzel bir Mayıs ayı olsun.

Paylaş

Önerilen Yazılar