HOŞ GELDİN MART – HOŞ GELDİN BAHAR

HOŞ GELDİN MART – HOŞ GELDİN BAHAR

Mart ayı başladı. Mart ayı baharın müjdecisidir, özellikle ikinci yarısında bazı günlerde yazı andıran güzel havalarla karşılaşırız, çiçekler açar.

En son olarak suya cemrenin düşmesiyle cemreler tamamlanır.

Sizin de çiçekleriniz açsın bu ay, içinize size enerji veren cemreler düşsün.

Güzel değişimler girsin hayatınıza. Kendi değerinizi daha çok bilmeye başladığınız bir ay olsun.

Dün paylaşmıştım; her şeyin mümkün olduğu hissini veriyor sanki bahar dalları, silkin, uyan, kendine gel, zorluklar geride kaldı, şimdi umutlu olma zamanı, düşlerle barışma zamanı.

Büyük usta Yaşar Kemal ne demiş, insan düşleri olduğu gün olur. O halde daha fazla düş kuracağımız bir ay olsun Mart ayı.

Yenilenme ayı olsun Mart, hazır bahar da gelmişken, yenilenmeye hazır mısınız? Peki nereden başlayalım, bence bir önemi yok, bir yerlerden başlayın yeter ki. Başlamak yolun yarısı değil mi zaten?

Hep söylerim, yol yola çıktıktan sonra aydınlanıyor çoğu zaman, hiçbir zaman tam olarak hazır hissetmeyebilirsiniz, o yüzden gelin bugün, bu hafta başlayalım.

Kendinize bugüne kadar başardıklarınızı hatırlatarak başlayın. Sonra da bir tür bahar temizliği yapın, size bir katkısı olmayan olumsuz düşünce ve beklentilerinizle vedalaşın. İnsan istediğini değil, beklediğini, umduğunu elde eder, güzel şeyler bekleyin.

Sizi mutsuz eden şeylerle vedalaştığınızda, mutlu edebilecek şeylere de daha çok yer açarsınız hayatınızda. Biraz da sadeleşin, sade olan güzel ve etkileyicidir. Her şeyi yapmaya çalışmaktan vazgeçin, size iyi gelen şeylere öncelik vermeye çalışın.

Bugünlerde biraz kendinizi dinleyin, kalbinizin sesini dinleyin, çünkü siz önemlisiniz, yaklaşan bahar sizsiniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Bahar dönemi koçluk çalışmaları için ön görüşmeler başlamıştır, bilgi ve randevu için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar