Yazın son günleri, sonbahar adeta göz kırpıyor. İstanbul’un en güzel aylarından birisi bence Ekim ayıdır. Yaz sıcağı artık bunaltmaz, buna rağmen deniz ve sahil aktiviteleri fırsat oldukça, hava müsaade ettikçe devam eder, akşamları hafif serin olur, yağmurlar başlar, sinemaya gidilir.

Ekim ayı sonbaharın müjdecisidir. Dünyamız ve doğa, nasıl mevsim değişiklikleri ile kendini yeniliyorsa bizler de değişmek ve yenilenmek için harika bir döneme giriyoruz.

Eski alışkanlıklarımızı, düşünce sistemimizi değiştirerek kendi rehberliğimizde yeni bir döneme ve yeni bir hayata geçiş yapabiliriz.

Kendimizin en iyi haliyle hizalanabilir, doğru yerden çekersek tek bir hareketle bazı düğümlerimizi çözebiliriz.

Takılıp kaldığımız ve bizi mutlu etmeyen ilişkilere artık bir son verebilir ve bize heyecan ile keyif veren, mutluluğumuza hizmet eden yeni ilişkiler kurabiliriz.

Bugüne kadar aldığımız kararların bir bölümünü değiştirebilir, kararlarımızla hayatımız arasındaki ilişkiyi daha net görmeyi seçebiliriz.

Hatalarımızdan ders almayı tercih edebilir, sürekli bir direnç oluşturduğumuz konularda farklı yöntemler deneyerek rahat ve akıcı bir şekilde yol almayı seçebiliriz.

Biraz çaba, bolca arzu ve istek ile farklı bakış açıları oluşturarak hayatımızı yeniden yapılandırabiliriz.

Bize sunulan bu değişim fırsatını kaçırmayın ve yeni hayatınız için ilk adımı atın.

Eskiye sıkı sıkı tutunmak ve sürekli geçmişi düşünmek yerine geleceğiniz ve hayalleriniz için harekete geçin.

Güvenli alanınızı ve konforunuzu biraz terk edin, korkularınızla birlikte ilerlemeyi deneyimleyin.

Hep ertelediğiniz o adımı atın ve kendiniz için bir şeyler yapın.

Bu süreçte yanınızda olacağım, hepiniz için kitap, yazı ve paylaşımlarımla, bazılarınız için koçluk hizmetlerimle.

Bir şeyleri değiştirmek için lütfen hayatınızın bir kaosa girmesini beklemeyin. Eski bir atasözü der ki bir ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl öncesidir, en iyi ikinci zaman ise şimdidir.

Güzel bir Ekim ayı ve devamında güzel bir sonbahar diliyorum, sevgi ile kalın.

Not: Ekim ayı koçluk ön görüşmelerine katılmak için mert.cuhadaroglu@gmail.com adresine mail atarak randevu alabilirsiniz.