Yeni bir ay başladı dün, bundan 4 yıl önce bu ayda web sitemi kurup sosyal medyada günlük yazılarıma başladığım için Ağustos ayının bende yeri ayrıdır.

Yaz mevsimini seven bir insanım; paylaştığım deniz resimlerinden fark etmişsinizdir. Kötümser yaklaşacak olursak yazın yarısı geride kaldı; iyimser bakacak olursak daha iki ay yaz diyebiliriz. Ben iyimser bakmayı tercih ediyorum.

Diğer yandan; yılbaşına 5 ay kaldı; hayallerimizi gerçekleştirmek için bazı adımlar atmamız gerekiyor, gelin bunun için yılbaşını beklemeyelim, bugün başlayalım. Hayal gücümüzü yaratmak istediğimiz gelecek için kullanalım.

Ben yazarak çizerek çalışmayı oldum olası severim, danışanlarıma ve okurlarıma da öneririm. Gelin bugün 2017 de gerçekleşmesini istediğiniz isteklerinizi yazın bir kağıda, sonra da bu isteklerin gerçekleşmesi için Ağustos – Aralık döneminde neler yapabileceğinizi yazın.

İsteklerin gerçekleşmesi, topraktan ürün almak gibidir, önce bir tohum ekersiniz (düşünceler), sonra emek verirsiniz (eylemler), sabırla ve inançla beklersiniz (inançlar). Elinizden geleni yaptıktan sonra da gerçekleşmesi için dua edersiniz.

Zihnimiz çok hızlı çalışır, fikirleri planlara dönüştürmek gerekir, bunun için de yazmak iyi bir yöntemdir. Neyin daha önemli ve öncelikli olduğunu net bir şekilde ifade etmiş olursunuz.

Ağustos ayına umutla yaklaşalım, unutmayalım ki hayata nasıl bakarsak o da bize öyle karşılık verir.

Ağustos ayı hepimize sağlık, sevgi, huzur, bolluk ve bereket getirsin.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayatınızda bir değişim gerçekleştirmeyi ve bunun için profesyonel destek almayı düşünüyorsanız Eylül ayı koçluk ön görüşmelerinden yararlanmak için mert.cuhadaroglu@gmail.com adresine mail atarak randevu alabilirsiniz.