HIDIRELLEZ BAYRAMI

HIDIRELLEZ BAYRAMI

Bu aralar bolluk ve bereket ile bağdaştırabileceğimiz ne kadar çok gün var. Öncelikle baharın gelişi ve bahar bayramı, sonra da aynı güne denk gelen Hıdırellez ile Ramazan’ın başlangıcı. Hayatlarımıza daha fazla bolluk ve bereket davet etmek için inanılmaz günlerden geçiyoruz. Bu nedenle birkaç gün arka arkaya bu konudan bahsetmek istiyorum.

Hıdrellez, Anadolu’da çok uzun zamandan beri baharın gelişinin kutlandığı bir bayramdır ve 6 Mayıs gününe denk gelir. Kış mevsiminden sonra doğanın canlanması ile bolluk ve bereketi simgeler. Hızır ve İlyas Peygamberlerin yeryüzünde buluştuğuna inanılan gündür aynı zamanda.

Eskiden Hıdırellez gecesi yani ayın beşini altısına bağlayan gece insanlar ambarlarını açarlarmış daha fazla bolluk ve bereket gelsin diye. Büyük kentlerde genellikle küçük bir kesenin içine dileklerimizi yazıp gül dalına bağlıyoruz. Eskiden kesenin içine bir miktar para konulup gül dibinde toprağa yerleştirilirmiş.

Hadi siz de yazın bakalım bugün, neler istiyorsunuz hayattan, hayatınızda daha fazla bolluk ve bereket olduğunda hayatınız nasıl olacak? Ben listemi yaptım.

Hayallerimizi gerçekleştirmek için ilk tohumları ekebileceğimiz harika bir dönem, önce hayal edeceğiz, yani düşüneceğiz, sonra yazacağız, gerçekleşmesi için dua edeceğiz ve yapılması gerekenleri yapıp sabırla inançla bekleyeceğiz. Benim gerçekleştirme formülüm bu şekilde, hayatta istediğim şeylerin hepsi olmasa bile pek çoğu gerçek oldu.

Temiz bir kalple isteyip sizin yararınıza olacak istekleriniz en doğru zamanda gerçekleşir, ben buna inanırım.

Hepimize ve Ülkemize bolluk ve bereket diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar