HER ŞEYİN KOLAYCA AKMASINA İZİN VER

HER ŞEYİN KOLAYCA AKMASINA İZİN VER

Geçtiğimiz günlerde paylaştığım yarına not bu şekildeydi, okurlarımın bir bölümü haklı olarak bu cümleyi biraz açmamı istediler, bugünkü yazımızın konusu da bu şekilde oluştu.

Bir isteğiniz olduğunda – hepimizin mutlaka vardır ve hiç bitmezler – bu isteğin size kolayca ulaşmasına izin verebilirsiniz. Başlıktaki notu bu anlamda kullanmıştım.

İstediğiniz şeyin size ulaşma süresini ve şeklini siz belirliyorsunuz. Ne kadar fazla direnç oluşturursanız o kadar zorlaşıyor işler. Direnç oluşturmamayı öğrendiğimizde ise her şeyin bize kolayca akmasına izin vermiş oluyoruz.

İsteklerimizin bize ulaşması anlamındaki direnç şöyle bir şey: Eğer isteğim kısa zamanda gerçekleşmezse bu beni ve hayatımı çok olumsuz bir şekilde etkileyecek, bu isteğim olmadan hayatımda hiçbir şey yoluna giremez şeklinde düşünmek ve davranmak.

Bu direnci ortadan kaldıran düşünce şekli ise şu şekilde tarif edilebilir: Hayatımda şükredecek çok fazla güzel şeye sahibim, hayatım zaten güzel, isteğim gerçekleşirse daha güzel olacak sadece, bu konuda ilahi zamanlamaya güveniyorum, benim olan bana en doğru zamanda gelir.

Kolay olmadığını biliyorum, burada gerçek hayat deneyimi gerektiren bir ustalık alanından bahsediyoruz, bir yandan bir şeyi isterken bir yandan da o şeyin yokluğuna değil elimizdeki diğer şeylerin varlığına odaklanmak işin püf noktası.

Hayatın akışı ile uyumlanmak, hayatın getireceklerine ve zamanlamasına güvenmek gibi düşünce ve inançlarınızın olması bu yolculukta işinizi kolaylaştıracaktır.

Bir şeyi istediğinizde o şey gerçekleşene kadar ( yapmanız gereken şeyleri yapmak dışında) iki seçeneğiniz vardır, ya isteğiniz gerçekleşene kadar hayattan tat almayı bırakır ve kendinize ve hayata kızar durursunuz ya da umutla, inançla ve sabırla beklersiniz, ikincisini yaptığınızda işleri kolaylaştıracağınıza emin olabilirsiniz.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar