HER ŞEYİN BAŞLADIĞI YERE GİT

HER ŞEYİN BAŞLADIĞI YERE GİT

Ben hayatımda büyük hedefler veya yeni hayaller oluşturduğumda her şeyin başladığı yere gidip güç toplamaya çalışırım, bu bana iyi gelir. Herkesin hayatında kendisine iyi gelen yerler vardır, eminim sizin de böyle bir yeriniz var, belki sadece hatırlamaya ihtiyacınız var.

Benim için burası Bayramoğlu İş Bankası tesisleri; annemin İş Bankası’nda çalışıyor olması nedeniyle yazları çok sık gittiğimiz, çocukluğumun geçtiği yer. Bayramda tekrar ziyaret ettim ve gelecek için güç topladım, insanın böyle şeylere ihtiyacı oluyor.

Her şeyin başladığı yer demek benim için çocukluğum demek, 6 yaşında hayal gücü yüksek bir çocuk düşünün, işte onu içimde yaşatmaya devam ediyorum olabildiğince, bu sayede yazılarımı ve kitaplarımı yazmam mümkün oluyor ya da yeni bir eğitim tasarlamam.

Her şeyin başladığı yer benim için aynı zamanda her şeyin mümkün olduğu yer demek, çünkü 6 yaşında bir çocuk için her şey mümkündür.

Nasıl hayalleriniz vardı çocukluğunuzda, bugüne kadar hangilerini gerçekleştirdiniz, hatırlamak iyi gelir çoğu zaman. Peki henüz gerçekleşmemiş ve zamanı gelmemiş hayallerinizden sizi heyecanlandıran hangileri? İşte bunun üzerinde düşünmeye değer.

Annemi torunları ile oynarken görünce kendimi de o şekilde hayal ettim, hoşuma gitti, işte bir güzel hayal daha. Her hayal başarı, kariyer veya para ile ilgili olacak diye bir şey yok. İçinde sevgi varsa, paylaşım varsa hayaller daha da güzel olur hatta.

Hadi gelin bugün biraz hayal kurun, geçmişteki güzel hayallerinizi hatırlayın, fiziken olmasa bile zihninizde her şeyin başladığı ve her şeyin mümkün olduğu o yeri ziyaret ederek gelecek için güç toplayın, emin olun size iyi gelecek.

Sevgi ile kalın.

Not: Beşinci kitabım huzur ve bilgelik defteri’ne tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar