HER ŞEYİ KONTROL ETMEYE ÇALIŞMAK

HER ŞEYİ KONTROL ETMEYE ÇALIŞMAK

Endişeli ve gergin misiniz, bunlar sürekli tekrarlanıyor mu? Belki de farkında olmadan çok fazla şeyi kontrol etmeye çalışıyor olabilirsiniz.

Rahatlayın, kısa bir süre her ne yapıyor olursanız olun bırakın, zihninizin sakinleşmesine izin verin. Yaşamda kontrol edebileceğimiz şeyler gerçekten sınırlıdır. Özellikle de sizin dışınızdaki şeyleri kontrol etmeye çalışmak çoğu zaman büyük bir enerji israfıdır. Ayrıca en başta da belirtmiş olduğum gibi endişeli ve gergin olmanıza yol açabilir.

Rahatlayın, güvenin, kendinize ve hayatın kendisine, size getireceklerine biraz daha fazla güvenmeyi seçin.

İyi düşün iyi olsun derdi büyüklerimiz, ben de benzer şekilde istediğini düşün, istemediğini düşünme diyorum. Her şeyi kontrol etmeye çalışan kişiler genellikle olumsuz senaryolar üretmeye yakın olanlardan çıkar, bu nedenle biraz daha fazla istediklerinize odaklanın, korkularınıza değil.

Bu aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuz enerjiye sahip olmanızı da sağlayacaktır. Korkularınızı düşünürseniz harekete geçmek için ihtiyaç duyduğunuz motivasyon da gelmeyecek.

Rahatlayın, ufka doğru bakın, bir fırsatlar denizi içindesiniz, seçenekleriniz neler, rahatlayın ve olabilecek güzel şeyleri düşünün.

Hayatınızda çok daha fazla neşe ve eğlence olabilir, eğer kontrol etmeye çalışmayı bırakabilirseniz.

Güvenmediğiniz için kontrol ediyorsunuz, lütfen kendinize ve hayatın size getirdiklerine daha fazla güvenmeye başlayın.

Sevgi ile kalın

Paylaş

Önerilen Yazılar