Geçenlerde şu şekilde bir not yayınlamıştım; “her şeyi hayattan beklememek lazım. İç huzurunuza sahip çıkmaya çalışın, hayallerinize önem verin, yaşam enerjinizi düşürmeyin, hayata karşı bağınız ve bağlılığınız yüksek olsun, işe yarayan şeyler yapın.” Bugün de bu konu hakkında kısa bir yazı yazmak istedim.

Hayat ile ilişkimiz biraz al gülüm ver gülüm bir ilişki. Hayata nasıl bakarsak öyle karşılık görüyoruz, daha çok gülümsemek bu yüzden önemli.

Bu nedenle her şeyi hayattan beklememek lazım başlığını attım, bu karşılıklı bir durum. Bazen hayat bizi çok destekler ve daha az şey yaparak daha çok sonuç alırız, bazen de tersi durumlar oluşabilir. Rüzgar çıkar ve yelkenleri açar gideriz ya da bazen rüzgar yoktur ve küreklere asılırız.

Bu işin bir dengesi var elbette, diğer yandan kısa vadede bakınca bazen denge şaşmış gibi gelebilir.

İçinde olduğunuz durumlarda dışarıdan bir gücün mucizevi şekilde size yardım etmesini beklemek her zaman en doğru çözüm olmayabilir, bazen de bizim yapabileceklerimiz vardır.

Güzel bir ay geçirdiğinizde emin olun bunda sizin de payınız vardır, biraz düşününce azim ve istek ile bir takım şeyleri planlamış ve hayata geçirmiş olduğunuzu fark edersiniz.

Hadi gelin bu hafta hayata biraz yardım edelim şu konuda, olmasını istediğiniz şeyler konusunda siz de bir şeyler yapın ve bir adım atın, sonrası al gülüm ver gülüm el birliği ile ilerler bir şekilde.

Sevgi ile kalın.