HER ŞEY ZAMANI GELİNCE DAHA KOLAY OLUR

HER ŞEY ZAMANI GELİNCE DAHA KOLAY OLUR

Geçen yıldan beri küçük kızım Ada’nın dişleri yenileniyor, bir tanesi düşüyor ve yenisi çıkıyor, diğeri ise sallanıyor, bu şekilde devam ediyor. Kızım genellikle, sallanan dişinin kendiliğinden düşmesini beklemenin mi yoksa dişi güç kullanarak çıkarmanın mı daha doğru olduğunu soruyor. Biz de dişin kendiliğinden düşmesinin daha doğru olabileceğini söyledik. Bugünün yazı konusu buradan üretilmiştir.

Hepimizin hayatında sağlam dişlerimiz ve sallanan dişlerimiz var. Sağlam dişlerimiz hayatımızla ilgili memnun olduğumuz, aynı kalmasını istediğimiz ve değiştirmeyi düşünmediğimiz alanlar ya da konulardır. Varlığı için sıklıkla şükrettiğimiz her şeyi bu kapsamda değerlendirebiliriz.

Sallanan dişlerimiz ise o kadar da memnun olmadığımız, bir değişiklik yapmayı arzuladığımız konulardır. Sallanan dişlerimiz gerçekleşmesini istediğimiz düşlerimizdir.

Daha doğru olan yöntem değişimin olağan sürecini kabul etmek, yapılması gerektiğini düşündüğümüz şeyleri yapmak ve sabırla beklemektir, zorlamamaktır. “Sabırla beklemenin ne olduğunu bilmiyorsan keyifle bekle” demişti Bilge bir sohbetimizde.

Bilge’nin kitabını beklediğinizi biliyorum, hadi size bir müjde vereyim, hafta sonu imza günümün yapılacağı Kadıköy Kitap Fuarı için 100 tane getirttik, pazartesiden itibaren D&R ve diğer kitapçılarda satışı başlıyor. Bilge ile yaptığımız sohbetleri roman halinde yazdım, umarım keyifle okursunuz.

Yazımıza da Bilge’nin kitabıma da adını veren sözü ile son verelim o halde; “zamanı gelince meyveler olgunlaşır, dallar eğilir, senin olan sana gelir.

Sevgi ile kalın.

Not: Yaz döneminde koçluk çalışmalarından yararlanmak için [email protected] adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar