HER NE PLANLIYORSAN ARTIK YAPMAYA BAŞLA


Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımla telefonda sohbet ediyorduk. Orta ölçekli bir şirketi var. Bana yine yapmayı planladığı şeyleri anlattı. Haftada bir veya iki defa konuşuyoruz, Aralık ayı başından beri bana benzer şeyler anlatıyor Sen ne düşünüyorsun diye sorduğunda artık dayanamadım ve ona şöyle söyledim “Allah aşkına her ne planlıyorsan, planladıysan artık yapmaya başla, bir adım at.”

Karar vermeden, harekete geçmeden önce düşünmek, yapmak istediğimiz şeyi planlamak elbette güzeldir ve bazen gereklidir, ama buradaki süreyi çok uzatmamak gerektiğini düşünüyorum. Eylemin gücü bir başkadır, bir eylem yaptığınızda neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı anlarsınız ve bir şeyleri değiştirerek ilerlersiniz.

Konuları sadece ve sürekli zihnimizde tartıp durmak bizi hedefimize yaklaştırmaz, bakarsan uzak, gidersen yakındır.

Bugün aklınızda uzun zamandır planladığınız bir konu varsa ona dair minik bir adım atmanızı rica ediyorum, eyleme geçmek çoğu durumda korkuyu azaltır ve motivasyonu artırır.

Bazı insanlar kendilerini daha iyi, daha net hissettiklerinde eyleme geçeceklerini söylerler, kısmen doğrudur, ama döngünün diğer tarafından bakıldığında tam aksi de geçerlidir, yani eyleme geçtiğinizde kendinizi çoğu zaman daha iyi hissedersiniz.

Hata yapmaktan korkuyor olabilirsiniz, bunu anlıyorum, diğer yandan eğer doğru dersler çıkarılırsa hata yapmak öğrenme sürecinin önemli bir parçasıdır ve bizi geliştirip geleceğe hazırlar.

Bugün güzel geleceğiniz için minik bir adım atın.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı da okumanızı tavsiye ederim, koçlukla ilgili sorularınızı [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Paylaş