HER HAYAL KENDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK BİR İNSAN BULUR

HER HAYAL KENDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK BİR İNSAN BULUR

Size yakın tarihli gerçek bir hikaye anlatmak istiyorum bugün.

Eğer umutluysak mutluyuz. Eğer hayallerimiz varsa umutluyuz. Birleştirince eğer hayallerimiz varsa mutluyuz diyebiliriz.

Hayal kurmak aynı zamanda gerçekleştirmenin de ilk aşamasıdır. Her şey önce zihinde bir hayal ile başlar, sonra yavaşça gerçeğe dönüşür. Bu nedenle gerek kendi hayatımı yaşarken gerekse koçluk yaparken hayal kurmaya özel bir önem veririm.

Hayallerimizin sınırlarını genişletebilmek de önemli bir konu. Mantığımız hayallerimizi gerçekçi olmanın sınırlarına doğru çekerken, hayal kurmakta bir denge noktası oluşturabilmek önemli.

Hayallerimizin gerçek olabileceğine dair kanıtlar bulmamız işimizi kolaylaştırıyor. Hayallerini gerçekleştiren, hayallerimizi gerçekleştiren insanların bizden aslında çok farklı olmadıklarını kavrayabilmek önemli.

Bundan sadece 4-5 ay önce Kemal&Mustafa Altıntaş kardeşler (Motivasyon İkizleri) ile tanıştım, hayallerini dinledim, onlara biraz koçluk yaptım, hayallerini gerçekleştirmek için bugüne kadar neler yapmış olduklarını sordum. Bir ay sonra bana yapmak istedikleri şey ile ilgili bir sunum yaptılar. Anadolu liseleri başta olmak üzere öğrencilere hitaben motivasyon konuşmaları yapmak istiyorlardı. Daha sonra farklı kitlelere hitap etmek hayalleri vardır.

Bugüne kadar bu alanda hiç deneyimleri yoktu, kurumsal iş hayatından gelen insanlar, ama istekleri, inançları ve hayalleri vardı, çalışkandılar. Şubat ayında başladılar, Ankara’da önce tek tek okullarda yaptılar sunumlarını, çok başarılı oldular. 1 Nisan Cuma günü ise bin kişilik bir salonda en büyük gösterilerini sundular.

Sadece 4-5 ayda bu noktaya geldiler, tesadüf mü? Bence değil, şans, hazır olanı sever. Motivasyon İkizleri’nin hikayesi dün itibarıyla basında da yer aldı, okumanız için linklerden birisini paylaşıyorum, http://www.aksam.com.tr/…/ogrencilere-cifte-mo…/haber-504422

Cesaret, kararlılık ve sabır hayalleri gerçekleştirmek için hepimize lazım. Bir hayali oluşturduktan sonra o hayale ait olmalısınız, şüphesizce inandığımız hayaller gerçek olmak zorunda.

Her şey her zaman bir hayal ile başlar, hayallerinizin sınırlarını geniş tutun, ufuk çizgisine bakın, sonrası ise çalışmak ve sabırla beklemek. Her hayal kendisini gerçekleştirecek umutlu ve çalışkan bir insan bulur. Bütün hayalleriniz gerçek olsun.

Sevgi ile kalın.

Not: Nisan ayı koçluk ön görüşmelerimiz devam etmektedir, bilgi için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş