HER GÜN YAPMANIN ÖNEMİ


Başarı, disiplinle gelir. Herhangi bir konuda başarılı olmak istiyorsanız bu konuda her gün bir şeyler yapmak sizi belli bir süre sonunda istediğiniz noktaya taşıyacaktır. Yetenek kelimesinin çok sevdiğim bir tanımı var, yetenek; öğrenilebilir bir konuda bir kişinin harcaması gereken zaman dilimidir.

Hayatta pek çok şeyin yeterince zaman ayırırsak öğrenilebileceğini düşünüyorum, bu açıdan yaklaştığımda yeteneksizlik diye bir şeyin varlığını büyük ölçüde kabul etmiyorum. İsteksizlik olabilir, yeterince emek vermemek olabilir.

Bugün sizden kendinizi geliştirmek istediğiniz bir konu belirlemenizi istiyorum. Bu hayata dair her şey olabilir. İngilizcemi geliştirmek, daha sağlıklı bir yaşama geçmek, hayatıma sporu dahil etmek, iş hayatında daha başarılı olmak, ilişkimi daha güzel hale getirmek, kendime güvenimi artırmak, hepsi olabilir.

Konuyu belirledikten sonra belli bir süre örneğin 2 ay boyunca bu konuda her gün küçük de olsa bir şey yapmanızı rica ediyorum, sadece yarım saatinizi ayırmanız bile yeterli olabilecektir.

Zamanım yok demeyin, her gün ortalama 4 saati sosyal medyada veya TV karşısında geçiriyoruz, gerekiyorsa yarım saat az uyuyun.

Ben yaklaşık 2 yıldır her gün bir motivasyon yazısı yazıyor ve yayınlıyorum, ilk yayınladığım yazılar ile bugünküleri kıyasladığımda önemli bir mesafe kat etmiş olduğumu görüyorum. Bu benim yazma konusunda doğuştan gelen bir yeteneğimden ziyade her gün yazı yazmış olmamdan kaynaklanıyor.

Bundan iki yıl sonra kendiniz hangi alanda daha başarılı görmek istiyorsanız lütfen bugün başlayın ve her gün düzenli olarak bu konuda bir şeyler yapın. Eğer içinizden gelmiyorsa istediğiniz şeyi gerçekten isteyip istemediğinizi düşünün.

Bahaneler üretmek her zaman daha kolaydır, bir kere harekete geçince ve eylemlerinizi belli bir düzene oturtunca bahaneler de hızlıca ortadan kalkacaktır.

Sizi motive edecekse bu kararınızı sevdiğiniz insanlarla da paylaşın, belli bir süre sizi cesaretlendirsinler.

Bir ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl öncesidir, eğer dikmediyseniz en iyi ikinci zaman ise şimdidir, bugün başlayın.

Sevgi ile kalın.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.