HER GÜN 10 YENİ FİKİRLE HAYATINIZI İYİLEŞTİRİN

HER GÜN 10 YENİ FİKİRLE HAYATINIZI İYİLEŞTİRİN

James Altucher takip ettiğim Amerikalı bir girişimci ve yazar. Benim yaptığım gibi kendi adını taşıyan web sitesinde günlük yazılar yayınlıyor, ayrıca kitaplar yazıyor. Bu yazılarının bir tanesi her gün 10 yeni fikir üretmek ve bunları not almak ile ilgili.

Öncelikle kendinize küçük güzel bir not defteri edinin, güzel bir defter ve kalem üretme ve yazma isteğinizi artıracaktır. Defterin kapağına size ilham veren bir resim de yapıştırabilirsiniz.

Fikirlerinizi not alırken fikirlerin iyi veya kötü olması kısmına takılmayın, özellikle başlangıçtaki amacımız çok sayıda fikir üretebilmek olmalı.

Belli bir konu seçebilir ya da hayatınızın genelini iyileştirecek fikirleri bir konu sıralaması olmadan yazabilirsiniz.

Sabahları en geç 7.45 de uyanmak harika bir fikir, her gün 16 saat boyunca bir şey yememek sağlığıma iyi gelecek, bir bisiklet edinmenin zamanı geldi, anılarımı yazmaya karar verdim, bu yıl tatilde kamp yapacağım, hatalarımdan çıkardığım dersleri not alacağım, bana iyi gelen insanlarla daha çok zaman geçireceğim, yelken öğreneceğim, İngilizcemi geliştireceğim, her gün 10 yeni kelime öğreneceğim gibi aklınıza ne gelirse yazabilirsiniz.

Önemli olan her gün 10 fikir üretebilmek ve bunların mümkünse her gün farklı olması. Sonraki aşamada güvendiğiniz bir dostunuz ile bu fikirleri paylaşabilirsiniz de.

Önemli olan hayatınızı %1 oranında bile olsa daha iyiye götürecek olan fikirleri keşfetmek için her gün biraz zaman ayırmak, yarım saat fazlası ile yeterli olacaktır.

Başlangıçta sadece yapmanız yeterli, bir hafta geçtikten sonra pek çok şey yerli yerine oturmaya başlayacak merak etmeyin.

Yarın kullanabileceğiniz basit bir tekniği anlatacağım, bir sonraki gün ise bütün bu fikirlerle ne yapacağımızı.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar