HAYATTAN NE BEKLİYORUM?


Böyle sorular sorup üzerinde düşünmeyi ve notlar almayı seviyorum. Gelin bugün siz de öyle yapın. Kendi cevaplarımı bir yazı formatında paylaşıyorum. Umarım keyifle okursunuz.

Elbette her şeyden önce mutlulukla ve huzurla yaşamak ve yaşlanmak istiyorum. Bunun için temelde yaptığım üç şey var: Sağlığıma dikkat etmeye çalışıyorum, her ay bir miktar parayı tasarruf etme gayretindeyim ve ne kadar meşgul olursam olayım sevdiklerime zaman ayırıyorum.

Hayattan bir diğer beklentim ise kendimi geliştirmek, olabileceğim en iyi halime doğru ilerlemek, olabildiğince çok kişinin hayallerini gerçekleştirmesine destek olmak. Hayatın bu anlamda bana fırsatlar sunmasını bekliyor ve fırsatları gelişmemde bir basamak olarak görmeyi seçiyorum.

Hayatın bana daha fazla sevgi sunmasını bekliyorum. Çalışmalarımda ve yaşamımda sevgiyi temel alıyorum.

Hayattan umutlu olmayı bekliyorum, umutlu olduğumda mutlu olduğumu biliyorum, bazen en ufak bir umut kırıntısının peşine düşüyorum.

Hayatın bana güzel müjdeler vermesini bekliyorum, her şeyi müjde olarak görebilmeyi istiyorum.

Hayatın bana başarıyı getirmesini bekliyorum, bunun beni kibirli bir insana dönüştürmemesini, alçakgönüllü bir şekilde tebrikleri kabul etmeyi istiyorum.

Zaman zaman aklımı başka şeylerle meşgul etmek, güzel hayaller kurmak istiyorum, hayatın bana ilham vermesini bekliyorum.

Bazen de hiçbir şey hayal etmemeyi, hayal edebileceğim her şeye zaten sahip olduğumu düşünmeyi ve şükretmeyi istiyorum.

Aradığım ne varsa kendi hayatımda bulmayı, başka insanların hayatlarından bahsetmeden, onlara özenmeden, başka bir hayatım olmadığına üzülmeden yaşamayı ve yaşlanmayı bekliyorum.

Çok şey mi bekliyorum? Sanmıyorum. İstiyorum, inanıyorum, çalışıyorum, dua ediyorum, şükrediyorum ve hak ediyorum. Hepiniz hak ediyorsunuz.

Sahi siz hayattan neler bekliyorsunuz?

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.