HAYATTA ÖNEMLİ OLAN NEDİR?

HAYATTA ÖNEMLİ OLAN NEDİR?

Dün mezun olduğum okulda yaptığım kariyer konuşmasında laf döndü dolaştı hayatın anlamına, hayatta neyin önemli olduğuna geldi. Bugün bu konudaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Bir an için bir hayal kuralım; 90 yaşımıza geldiğimizde elimize bir CD verdiler, içinde hayatımızın filmi var, 90 dakikalık bir film, her yıl bir dakika, bu filmde nelerin yer almasını istiyorsanız hayatın anlamı budur, hayatta önemli olan budur bence. Güzel bir hikayesi olmalı insanın, gelin bugün bu hikayenin parçalarına bakalım, neler olabilir düşünelim.

Hayattan keyif almak önemli; yağmurda ıslanmak ve şarkı söyleyip dans edebilmek önemli, ben kendi filmimde böyle bir sahne yer almasını isterim. Güldüğüm anlar önemli, hatta kahkaha attığım, gülmekten karnıma ağrı giren anlar önemli, bunları da görmek isterim.

Sahip olduklarımızın farkında olarak yaşayabilmek önemli, sorunlar gelir geçer, elimdekilerle mutlu olmayı başardığım anları görmek isterdim. Ailemle, arkadaşlarımla eğlendiğim anları bulmak isterim filmimde.

Sevgi çok önemli, sevdiğim, sevildiğim, bunları hissettiğim her an çok değerli.

İdeallerimi gerçekleştirdiğim günleri görmek isterim, hayallerimin peşinden cesurca ilerlediğim günleri, hayallerinize sahip çıkın demiştim dün akşamki Yarına Notumda.

Yardım ettiğim sahneleri görmek isterdim, yardım etmek mutlu eder insanı ve önemlidir hayatta. Neden bu kadar insan aynı gezegen üzerinde yaşıyoruz, mutluluğun ve hayatın önemimin diğer insanlarla da bir ilgisi olmalı diye düşünürüm hep.

Her şeyin güzelliğini fark edebildiğimi ve bunun için şükredebildiğimi görmek isterdim filmde. Baktığım her şeyde Evrenin mükemmel işleyen düzenini fark ettiğimi görmek güzel olurdu.

Bir gün 90 yaşına geleceğiz, belki elimize böyle bir film CD si vermeyecekler ama hayatımızı düşüneceğiz. Bir şeyleri değiştirme şansına sahip olduğumuz şu günlerde bunun değerini bilelim lütfen. Eğer hayattaysanız pek çok şeyi değiştirebilirsiniz. Anlamlı bir hayatımız ve güzel bir hikayemiz olsun.

Sevgi ile kalın.

Not: Kasım ayı koçluk ön görüşmeleri devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atın.

 

Paylaş