HAYATTA ÖNEMLİ OLAN…

deniz resimleri

Güzel kitap başlığı olur diye düşünüyorum. Ayrıca bu tarz herkesin farklı şekilde devam edebileceği cümleleri tartışmaya açmayı seviyorum. Siz bu cümleyi ne şekilde tamamlamayı seçerdiniz?

Böyle sorular yönelttiğim zaman okurlarım doğal olarak benim cevabımı da merak ediyorlar, her ne kadar sizin cevaplarınız çok daha önemli olsa da ben kendi yanıtımı paylaşmak isterim elbette.

Hayatta önemli olan sevgidir, paylaşımdır, iletişimdir. Yalnızlık Allah’a mahsustur. Geçenlerde intihar eden meşhur şef Anthony Bourdain’in niye yaşamına son vermiş olabileceğini sordu geçenlerde bir arkadaşım, ben de yalnızlıktan olmuş olabilir diye cevap verdim.

Hayatta önemli olan güzel ilişkiler kurmaktır, olumlu izler bırakmaktır, anlamı olan bir hayat yaşamaktır. Anlam herkese göre değişik olabilir elbette.

Eser bırakmayı da önemsiyorum ben, hayatta önemli olan güzel eserler bırakmaktır diyebilirim.

Ayrıca iyi  bir insan olmayı da önemsiyorum, hatasız değiliz elbette, elimizden gelenin iyisini yapabilmek de önemli.

Dünyaya katkı sağlayacak çocuklar yetiştirmeyi de önemsiyorum.

Hayatta önemli olan her şeyi tek bir hayata sığdırmaya çalışmak da olmamalı, insan hem çalışmayı hem de dinlenmeyi ve keyif almayı bilmeli. Çok fazla iş odaklı insanların bunu gözden kaçırabildiklerini görüyorum, keyif almak da önemli hayatta.

Aşk önemli, hayata karşı aşk ile yaklaşabilmek önemli.

Ve anda kalmak elbette, olabildiğince, her gün bir iki saat en azından.

Siz de cevaplarınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Sevgi ile kalın.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar