HAYATTA ÖNEMLİ OLAN


Yaklaşık 2,5 yıl önce kişisel gelişim uzmanı Ralph Marston’un Günde Bir Doz Motivasyon isimli kitabını okumuştum. Yazar, her gün bir motivasyon yazısı yayımlayarak ve buna yıllarca devam ederek sonuçta her gün 100.000 kişiye ulaşan bir hale gelmişti. 100.000 kişi onun yazıları ile güne başlıyordu. Bu beni heyecanlandırmıştı, bir benzerini kendi Ülkemde yapmayı düşündüm ve Temmuz 2013’te Resmi Facebook Sayfamı açtım. 45.000 kişiye ulaştık bile, yolculuk devam ediyor. 50.000 kişiye beş var diyebiliriz.

2,5 yıla yakın bir süredir imkanlarım el verdiği ölçüde her gün bir yazı paylaşmaya çalıştım, yayınladığım yazılar kendi adımı taşıyan web sitesinde de bulunuyor. Yaklaşık 600’e yakın yazının olduğu harika bir arşiv, tamamen ücretsiz ve herkesin kullanımına açıktır. Sizler de yakın arkadaşlarınızı Sayfamı beğenmeye davet ederek bu yolculukta bana destek olabilirsiniz.

Genellikle sabah erken saatte yürüyüş yaparken o gün ne yazabileceğimi düşünüyor ve gün içinde kaleme alıyorum. Bazen de o akşam için bir Yarına Not düşünüyor ve bu cümleyi ertesi gün bir yazı haline getiriyorum. En iyi yaptığım şeyler birebir koçluk yapmak ve günlük yazılar yazmak. Bunları yapıyor ve insanlarla paylaşıyorum, büyük ölçüde mutluyum.

Sizlerin de bir süreç içinde hayat amacınızı bulmanızı diliyorum. Bu iyi yaptığınız ve keyif aldığınız bir şey olmalı. Sonra da onu diğer insanlarla paylaşmanın yöntemlerini bulmalısınız. Çok sayıda insanın hayatına dokunabilmek ve arkamızda olumlu izler bırakabilmek, benim için hayatta önemli olan budur. Hayat amacınızı bulduğunuzda bırakın o sizi dönüştürsün.

Hepimize hayat amacımızı bulacağımız, geliştireceğimiz, anlamlı ve mutlu günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı okuyabilirsiniz. Koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilir, daha fazla fotoğraf için Instagram paylaşımlarını takip edebilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar