HAYATTA NEYİN PEŞİNDEN GİDİYORSUNUZ?

HAYATTA NEYİN PEŞİNDEN GİDİYORSUNUZ?

Şu hayatta hepimiz dönem dönem farklı şeylerin peşinden gidiyoruz, bu peşinden gitme durumu süreklilik arz ediyor, o halde nelerin peşinden gittiğimizi sorgular ve bu seçimlerimizi bizi mutlu edecek şekilde yaparsak mutluluğun peşinden gidebiliriz.

Bazen iş hayatımızın ve iş hayatındaki hırslarımızın peşinden gidiyoruz, başarmak, yükselmek veya çok para kazanmak önemli oluyor, hatta o kadar önemli oluyor ki kendimizi, hayatımızdaki diğer alanları ve insanları çok ihmal edebiliyoruz.

Bazen birilerinin peşinden gidiyoruz, üstelik yanlış olduğunu bilerek veya sonunda çok üzülebileceğimi bilerek bunu yapıyoruz.

Kendimizin ve hayallerimizin peşinden ise çok nadiren gidiyoruz, çabuk pes ediyoruz, orijinal halimizden o kadar uzaklaşıyoruz ki başka şeylerin peşinden giderek kendimizi hatırlamamız için ciddi emek vermemiz gerekebiliyor.

Toplum tarafından bize adeta dayatılan şeylerin peşinden gidiyoruz ama kendi isteklerimizi ve özgürlüğümüzü ikinci plana atıyoruz, sonra bir gün geliyor ve geriye dönüp baktığımızda daha farklı olabilirmiş diyoruz.

Gerçekten iç sesinin peşinden gidebilen, hayallerini kovalayan kaç kişiyiz? Bir yandan sorumluluklarımızı yerine getirirken bir yandan da hayallerin peşinden koşmak çok yorucu olabiliyor biliyorum ama bizim hayalimizin peşine bizden başka kim düşer?

Özgürlüğün peşinden koşsak nasıl olur, elbette herkes farklı tarif eder ama ulaşıldığı zaman hissedilen tamamlanmış olma duygusu benzersizdir, kısacık bile olsa tatmaya değer.

Gelin bugün kendimize soralım, kişi olarak nelerin peşinden gidiyoruz, aslında neyin peşinden gitmek istiyoruz?

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar