HAYATTA İSTEDİĞİMİZ SONUÇLARI ALMAK

HAYATTA İSTEDİĞİMİZ SONUÇLARI ALMAK

Başlık çok iddialı oldu biliyorum; herkes için genel olarak geçerli sihirli bir formül bilmiyorum; ama en azından kendi yöntemimi paylaşırsam birkaç kişiye ilham olabilirim belki.

Ben başarıyı ve sonuç almayı önemseyen bir insanım. Bu konuyla ilgili ayrı bir yazı yazmıştım hafta içinde; mutluluk için sadece huzur yeterli değil insanın kendisini başarılı hissetmesi de gerekiyor. Başarının çok farklı tanımları olabilir, bunlardan bir tanesi de bugünkü konumuz yani istediğimiz sonuçları almak veya istediklerimizi elde etmek diyebiliriz.

Ben bir konuda harekete geçmeden önce, bazı girişimlerde bulunmadan önce detaylı bir araştırma veya hazırlık yaparım; internet araştırması olabilir, kitap okumak veya video izlemek olabilir ya da en güzeli benim yapmak istediğim şeyi yapan insanlara ulaşıp konuşmak veya mesajlaşmak isterim. Bu hazırlık sürecini geçtikten sonra da eyleme geçip durumu değerlendiririm gerekirse düzeltmeler yaparım.

Sabırlı bir insanım. Pek çok konuda kendimi bir maraton koşucusu olarak görüyorum, benim için önemli olan çabuk sonuç almak değil eninde sonunda uygun zaman geldiğinde istediğim sonuçları elde etmektir.

Pek çok insanın takıldığı nokta burası; başarıya çok yaklaştıkları halde sabırsızlıkla vazgeçebiliyorlar. Biraz arkasında durmak gerekiyor yaptıklarımızın.

Bu şekilde davrandığımızda istediğimizden fazlasını bile başarabiliriz.

Özellikle de daha önceden bilgi ve deneyiminiz olmayan bir konuya adım atacaksanız bir maraton koşucusu olmaya hazırlanın, gerçekçi beklentilerle hareket edin.

Yapmak istediğiniz şeyi gerçekten çok seviyorsanız ve sabredebilirseniz mutlaka başarırsınız.

Sevgi ile kalın.

Paylaş