HAYATINIZI SEÇİN – MOTİVASYON İKİZLERİ

HAYATINIZI SEÇİN – MOTİVASYON İKİZLERİ

Hayatını Seç isimli ilk kitabımın yayımlanmasının üzerinden tam 3,5 yıl geçti. 2. Baskısı yayımlanmış olan bu kitaba tüm kitapçılarda ulaşabilirsiniz.

Kemal ve Mustafa Altıntaş isimli dostlarım (Motivasyon İkizleri) Ankara’daki Anadolu liselerinde bir motivasyon konuşması yapıyorlar. Bu konuşma kendi eğlenceli ve öğretici hayat hikayelerinin yanı sıra Hayatını Seç kitabımdan alıntılar da içeriyor. Bugüne kadar çok başarılı sunumlar yaptılar. Ankara’da Nisan ayında yapacakları büyük bir gösteride ben de onlarla birlikte sahneye çıkmayı planlıyorum. Kendilerini Motivasyon İkizleri ismiyle Facebook ve Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Peki, Hayatını Seç kitabı veya gösterinin kitap ile ilgili kısmı neler anlatıyor?

Hayatınızı seçmek mi istiyorsunuz? O halde öncelikle mevcut durumu tespit edip gitmek istediğiniz yöne bakın. Çünkü baktığımız yöne doğru ilerleriz. Bugüne kadar izlemiş olduğunuz yollar ne kadar tatmin edici, doyurucu ve ödüllendirici? Her gün kendiniz ve dünya görüşünüz hakkında neler keşfediyorsunuz?

Çoğumuzun sahip olduğu ve sorgulamadan yaşadığımız düşünce ve davranış kalıpları vardır. Otomatik pilotta yaşamak diyorum ben buna.

Hayal ettiklerinizin tam olarak hayata geçmesine izin veriyor musunuz?

Yoksa hayatınızı daha çok bir yapılacaklar listesi gibi mi yaşıyorsunuz?

Tekrarlanan kalıpların, sürekli yenilenen bir yapılacaklar listesinin hayatınızı yönettiği, sizi hayallerinizden uzak bıraktığı bir hayat mı yaşıyorsunuz?

Tutkunu olduğunuz bir amacınız var mı? Bir arzunuz? Ne kadar sıklıkla gerçekten olmak istediğiniz kişiyi, gerçekten size ilham veren istediğiniz şeyleri yapmayı düşünüyorsunuz?

Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar hayatınızı nasıl yaşamayı seçtiğinizi belirleyecektir.

İnsan hayatını nasıl seçer?

Her şeyden önce, gerçekleştirmeye, en azından peşinden gitmeye değer bir hayal bulun. Eğer hayat size sunmuyorsa siz bir tane bulun. Hayatı seçmenin amacı kişinin potansiyelini ortaya çıkarmak ve geliştirmektir. Ulaşabileceğimiz en iyi halimize ulaşmak isteriz, kendimizi gerçekleştirmek budur.

Hayatımız seçimlerdir, hayatınızı seçin.

Sevgi ile kalın.

Not: Ankara’daki gösterinin tarihi belli olunca ayrıca paylaşacağım.

Paylaş