HAYATINIZDAKİ GÜZELLİKLERE ODAKLANIN

HAYATINIZDAKİ GÜZELLİKLERE ODAKLANIN

Dün kaldığımız yerden devam edelim. Hayatımda güzel olan neler var uygulamasından bahsetmiştik. Konuyu daha çok teorik olarak ele almıştım, bugün bazı örneklerle pratik açıdan inceleyelim, masaya yatıralım. Ve unutmayalım, neye odaklanırsak onu çoğaltırız, bu nedenle güzelliklere daha çok odaklanalım.

Ben sayfayı 2’ye bölerek yapıyorum bu egzersizi; önce hayatımda her gün var olan güzellikleri düşünüyor ve yazıyorum. Bir şeylere sahip olmanız ve bunun her gün devam ediyor olması onların güzelliğini azaltmıyor.

Hayatımda güzel olan neler var – örnekler; genel olarak sağlık durumum çok iyi, harika bir ailem var, birlikte güzel zaman geçiriyoruz, işimi seviyorum, çok iyi arkadaşlarım var, güzel yazılar yazıyorum gibi. Bu aynı zamanda büyük resmi gözden kaçırmadan yaşamamızı sağlıyor, herkesin hayatında mutlaka iyi olan şeyler vardır, bunları kendinize sıklıkla hatırlatırsanız küçük ve önemsiz şeyleri daha az dert edersiniz.

Sonra ikinci bölümde, özellikle o gün olan güzel şeyleri düşünüyor ve yazıyorum, bunlar çok küçük şeyler de olabilir. Sabah yürüyüşü yaparken daha önce rastlamadığım bir çiçek keşfettim, hava bugün muhteşemdi, harika bir kitap keyfi yaptım, içtiğim kahvenin tadı damağımda, bir okurumdan çok güzel bir mail aldım, yakın bir arkadaşımla güzel bir konuşma yaptık, kızlarla suluboya resim yaparken çok eğlendik, eşimle izlediğimiz film ve birlikte olmaktan aldığımız keyif çok güzeldi gibi.

Önce genel olarak güzel olan şeyleri, sonra da o güne dair güzellikleri yazıyoruz ve buna ara vermeden her gün devam ediyoruz, zaten belli bir süre sonra enerjinizi ne kadar artırdığını fark ettiğinizde bırakmak istemeyeceksiniz.

İsterseniz üçüncü bir bölüm de ilave edebilirsiniz, o da önümüzdeki hafta yapmayı planladığınız ve size mutluluk veren şeyleri içerebilir. Örneğin Çarşamba akşamı İzmir’den gelen arkadaşım ile birlikte yemek yemeyi ve sohbet etmeyi iple çekiyorum, Cuma günü yeni gelecek bir filmi izlemek için sabırsızlanıyorum, hafta sonu yapacağım şu aktivite beni şimdiden heyecanlandırıyor gibi.

Yaşamınızdaki güzelliklerin daha çok farkında olacağınız harika bir hafta diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Kasım ayı kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş