HAYATINIZDAKİ EN GÜZEL DÖNEMLER

HAYATINIZDAKİ EN GÜZEL DÖNEMLER

En son yazılarımda anda kalmak olgusundan bahsetmiştik. Anda kalmanın yaşam kalitemizi artıran güzel bir alışkanlık olduğu doğrudur. Diğer yandan; benim için bunun iki istisnası var, geçmişteki güzel anıları veya dönemleri düşünmek ve geleceği düşünüp hayal kurmak. Yarın hayal kurmak ve gerçekleştirmek ile ilgili ayrıca bir yazı yayınlayacağım. Bugün geçmişteki güzel anıları ziyaret etmekten bahsedelim.

Psychology Today’de yazılan habere göre zaman zaman kişinin eski değerli anılarına odaklanması bugünkü hayatında da pozitif bir etki yapıyor. Koçluk okulunda iken öğrendiğimiz bu uygulamanın ismi geçmişin pırıltılı anlarını ziyaret etmek şeklinde idi.

Hayatınızda yapmak istediğiniz her türlü değişimi bir proje olarak düşünebilirsiniz. Bu projeyi gerçekleştirirken daha önce başarmış olduğunuz projeleri gözden geçirmek ve hatırlamak güveninizi artırabilir.

O halde gelin bugün 15-20 dakikalığına zihinsel bir yolculuğa çıkın, geçmişinizde size genel olarak keyif veren, çok mutlu olduğunuz bir dönemi düşünün, belki okul yılları, belki ilk kez aşık olduğunuz dönem, belki de işinize ilk başladığınız yıl gibi.

O dönemden aklınızda kalanları not etmenizi istiyorum, ön plana çıkan şeyler nelerdi?

Bugünlerde tekrar o kadar veya daha fazla mutlu olmak için nelere ihtiyacınız var, arada bir bağlantı kurabilirsiniz.

Geçmişi değiştirmek veya tekrar yaşamak elbette mümkün değil, diğer yandan henüz yaşanmamış bir gelecek önümüzde duruyor, bizi bekliyor ve onu en mutlu olacağımız şekilde yaşayabiliriz.

Güzel bir dönem geçirmek için nasıl düşünmeye, nasıl hissetmeye ve neler yapmaya ihtiyacınız var?

Hayatlarımızda yeni ve güzel bir dönemin başlangıcı olması dileğiyle yazdım.

Sevgi ile kalın.

Not: Yaz dönemi koçluk çalışmaları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

 

 

Paylaş