HAYATINI SEÇ VE HAYATINI DEĞİŞTİR

HAYATINI SEÇ VE HAYATINI DEĞİŞTİR

İlk iki kitabımın isimleri bu şekilde idi, hala büyük ölçüde güncelliğini koruyan kitaplar, piyasada bulabilirsiniz, okumanızı çok isterim, bu kitaplarda büyük ölçüde kendi hikayemi anlatmıştım kişisel gelişim ile ilgili bilgiler eşliğinde. Bankacılıktan yaşam koçluğu ve yazarlığa uzanan bir öykü bu, başka insanların benzer yolculuklarına da eşlik ettim ve rehberlik yaptım yıllar içinde, bugün bu deneyimden edindiğim bilgileri kısaca sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu söylemek isterim ki hayatınızda büyük ve önemli bir değişim yapmaya karar verip harekete geçtiğinizde çevrenizden her zaman arzu ettiğiniz ölçüde bir destek göremeyebilirsiniz, bu nedenle kararınızda çok net olmanız ve elle tutulur somut planlarınız olması çok önemli, siz kendi içinizde ne kadar net olursanız dışarıdan o ölçüde az etkilenirsiniz.

Diğer bir konu risk almak ile ilgili kısım. Ülkemizin içinde olduğu koşullar belli, fırsatlar ve riskleri karşılaştırdığınızda fırsatlar ciddi anlamda ağır basıyor olmalı, ayrıca riskleri azaltmak için de bazı stratejileriniz olmalı.

Konfor alanından çıkmayı başarabilmek ve orada kalabilmek de önemli. Bunun için alışkanlıklarımızı değiştirebilmeyi de öğrenmek gerekiyor.

Bu yıl çok sayıda yaşam amacını bulmak semineri düzenledik, önümüzdeki dönem de devam etmeyi düşünüyoruz. Herkes dünyaya bir yaşam amacı ile geliyor, onu bulmak nispeten daha kolay olan kısım, gerçekleştirmek için önemli değişiklikler yapmak gerekebiliyor.

Hayatın anlamı bir açıdan bakıldığında Dünyaya yapmak için geldiğimiz şeyi bulmak ve onu gerçekleştirmek.

İçimizden geldiği gibi yaşayabileceğimiz, mutlu olacağımız, anlam bulacağımız, diğer insanlara olumlu katkılar yapacağımız bir yaşam sürmek istiyoruz, bunun için gerekirse risk alabilmeyi ve cesur olmayı da öğrenmemiz gerekiyor.

Sevgi ile kalın.

Not: Bu ve benzeri konular üzerinde çalıştığımız Mutlulukla Değişim Programı Yaz Dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için [email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz

Paylaş